داعش مسئولیت انفجار اخیر در برچی را پذیرفت

گروه داعش مسئولیت انفجار اخیر در غرب شهر کابل را به عهده گرفت. در این انفجار شش غیرنظامی به شمول یک خبرنگار کشته شدند.به گزارش خبرگزاری رویترز، داعش یک‌شنبه شب در کانال تلگرام خود پذیرفته که انفجار روز شنبه (۲۲ عقرب) در یکی از مناطق شیعه‌نشین شهر کابل را انجام داده‌است‌.

آن انفجار که ناشی از ماین مقناطیسی بود، موتر شهری نوع تونس را در مربوطات ناحیه هجدهم هدف قرار داد.

براساس گزارش‌ها در آن انفجار شش نفر کشته‌ شده‌اند.

به گفته مرکز خبرنگاران افغانستان، حمید سیغانی، خبرنگار ‎تلویزیون خصوصی آریانا نیوز نیز در جمع قربانیان است.

چنین انفجارهایی در کابل تازگی ندارد.

در دولت سابق همه‌ روزه ماین‌های مقناطیسی موترهای شهری و مسافربری را هدف قرار می‌داد. در آن زمان دولت، طالبان را مسئول می‌دانست؛ اما در حال حاضر که طالبان خود مسئول تامین امنیت هستند، داعش مسئولیت انفجارها را به عهده می‌گیرد. این در حالی است که طالبان می‌گویند، داعش حضور فزیکی در افغانستان ندارد و تهدیدی جدی نیست.

گفتنی است که داعش اخیرا حملات مرگباری را بر مساجد شیعیان در قندهار و قندوز انجام داده که ده‌ها کشته‌ و زخمی برجای گذاشته‌است.

گروه داعش خراسان شاخه افغانستان این گروه در بیانیه‌ای که در کانال‌های تلگرامی خود منتشر کرده است مدعی شد که حمله روز شنبه «۲۰ کشته و زخمی» برجای گذاشته است. آن‌ها شیعیان را «مرتدان شیعه» نامیدند و اعلام کردند که در میان کشته شده‌ها یک روزنامه‌نگار نیز بود.

حمید سیغانی، خبرنگار تلویزیون آریانا روز گذشته در اثر این انفجار کشته شد.

طبق اعلام داعش خراسان، آن‌ها دو بمب در اتوبوس‌های این محله (دشت برچی) قرار دادند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *