«جیمز باند» گیشه امریکا را تسخیر کرد

جدیدترین فیلم از مجموعه جیمز باند با عنوان «زمانی برای مردن نیست» که از آخر هفته اکران خود در امریکا را شروع کرد با فروش ۵۶ میلیون دالری صدرنشین گیشه‌های امریکا شد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از ورایتی، جیمز باند با شکست دادن یک ابرقهرمان، صدر باکس آفیس امریکا را از آن خود کرد. «زمانی برای مردن نیست» با فروش ۵۶ میلیون دالری از نمایش در ۴۴۰۷ سالن سینما تا حدی از آنچه انتظار می‌رفت کمتر ظاهر شد و نشان داد مامور ۰۰۷ هم باید با تمام توانش با آنچه پاندمی بر سر سینما آورده مقابله کند.

انتظار می‌رفت این فیلم بتواند کارش را با فروش ۶۰ تا ۷۰ میلیون دالری‌در ۳ روز اول اکرانش شروع کند. هرچند آمار فروش خیلی پایین‌تر از این رقم نیست، اما با توجه به نقد‌های مثبتی که این فیلم دریافت کرده و نیز اینکه دنیل کریگ برای آخرین بار در نقش جیمز باند ظاهرشده است، این رقم می‌توانست کمی بیشتر هم باشد.

گرچه برای برخی فیلم‌ها فروش ۵۶ میلیون دالری در ۳ روز می‌تواند شادی بزرگی باشد، اما «زمانی برای مردن نیست» یک فیلم معمولی محسوب نمی‌شود. فیلم با بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری برای تولید و ۱۰۰ میلیون دلاری که برای تبلیغ هزینه کرده، طبیعتا باید فروش عظیمی داشته باشد تا بتواند از پس هزینه‌هایش برآید.

این فیلم که قرار بود اپریل ۲۰۲۰ اکران خود را شروع کند، همزمان با شیوع کرونا مجبور شد تا چندین بار زمان اکرانش را به تعویق بیندازد و همین هم میلیون‌ها دلار هزینه اضافی بار آن کرد. کارشناسان فروش سینما پیش‌بینی می‌کنند «زمانی برای مردن نیست» باید حداقل فروشی ۸۰۰ میلیون دالری را ثبت کند تا بتوان گفت موفق شده از پس این هزینه‌ها برآید. «زمانی برای مردن نیست» با محاسبه پیش‌فروش پنجشنبه شب در روز اول اکرانش در امریکا ۲۳.۳ میلیون دالری فروخت تا چهارمین فیلم پرفروش از مجموعه جیمز باند با بازی کریگ در روز اول فروش شود.

«اسکای‌فال» روز اول فروشش را با رقم ۳۲.۷ میلیون دالری به پایان برده بود. در هر حال جیمز باند از نظر سودآوری بیشتر بر گیشه بین‌المللی حساب می‌کند و تاکنون در سطح جهانی ۳۱۳ میلیون دالر به دست آورده است. این فیلم تاکنون در بیشتر بازار‌های اصلی خارجی روی پرده رفته و تنها سینما‌های چین هنوز درهای‌شان را به روی این فیلم باز نکرده‌اند که آن هم از ۲۹ اکتبر شروع خواهد شد.

«اسپکتر» در سال ۲۰۱۵ در اولین اکران آخر هفته خود ۷۰ میلیون دالر و «اسکای فال» در سال ۲۰۱۲ فروش معادل ۸۸ میلیون دالر را ثبت کرده بودند. در هر حال تردید تماشاگران سالخورده‌تر جیمز باند برای بازگشت به سینما‌ها می‌تواند مهم‌ترین عامل برای بازگشت به سینما و تماشای فیلمی با زمان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه باشد. در عین حال این فیلم با رقیبی جدی در گیشه روبه‌رو بوده که همزمانی با اکران «ونوم: بگذار کارنیج بیاید» عامل آن بوده است.

ونوم نیز توانست ۳۲ میلیون دالر در دومین هفته اکرانش فروش کند و فیلم دوم گیشه‌های امریکا شود. این فیلم ۱۸۵ میلیون دلار در سطح جهان فروخته است. در حالی که انیمیشن «خانواده آدامز ۲» نیز با فروش ۱۰ میلیون دالری فیلم سوم باکس آفیس شده، فیلم ابرقهرمانی دیزنی «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه» نیز در ششمین آخر هفته اکرانش با فروش ۴.۲ میلیون دالری در رتبه چهارم فروش قرار گرفت. این فیلم مجموع فروشش را از سطح ۴۰۰ میلیون دلار هم فراتر برده که ۲۱۲ میلیون دالر آن در امریکای شمالی بوده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *