جو بایدن از بستری شدن وزیر دفاعش اطلاع نداشت

پس از انتقادهای جمهوری‌خواهان از مخفی نگه‌داشتن موضوع بستری شدن لوید آستین، قصر سفید گفت جو بایدن قصد برکناری وزیر دفاع امریکا را ندارد.

پیشتر برخی جمهوری‌خواهان، از جمله دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور پیشین امریکا خواستار برکناری لوید آستین وزیر دفاع امریکا شدند.

به گزارش کابل۲۴؛ لوید آستین، وزیر دفاع امریکا در اول جنوری به دلیل بیماری نامشخصی در شفاخانه بستری شد، اما پنتاگون برای چند روز از علنی کردن این موضوع خودداری کرد.

طبق گزارش‌ها، جو بایدن، رئيس‌جمهور امریکا نیز در چهارم جنوری از این موضوع اطلاع یافت.

وزیر دفاع امریکا در واکنش به انتقادها درباره عدم اطلاع‌رسانی پنتاگون در ارتباط با بستری بودن چند روزه او، در بیانیه‌ای مسئولیت عدم اطلاع‌رسانی را پذیرفت و تعهد داد در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشد.

وزیر دفاع امریکا دومین مقام بلندپایه پس از رئيس‌جمهور در سلسه‌مراتب نیروهای امنیتی است و این سمت او را مکلف می‌کند که هر لحظه در دسترس و آماده تصمیم‌گیری درباره تهدیدات امنیت ملی، از جمله تهدیدات هسته‌ای باشد.

مخفی نگه‌داشتن بستری شدن او، انتقادها به ویژه در میان جمهوری‌خواهان را در پی داشته است.

دونالد ترامپ در شبکه اجتماعی خود، تروث، نوشت که لوید آستین باید به دلیل «رفتار حرفه‌ای نامناسب و زیر پا گذاشتن وظیفه» خود اخراج شود.

با این حال، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه، ۱۸ جدی، به خبرنگاران گفت که هیچ برنامه‌ای جز این‌که وزیر دفاع در سمت خود بماند، وجود ندارد.

پنتاگون هم اعلام کرده که وزیر دفاع امریکا با وجود بستری شدن، به کار خود ادامه می‌دهد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *