اردن: دروازه‌بان تیم فوتبال زنان ایران مرد است

فدراسیون فوتبال اردن از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست تا در خصوص جنسیت دروازه‌بان تیم ملی زنان ایران تحقیق کند.

زهره کودایی

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، مقام‌های اردنی مدعی هستند که زهره کودایی، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان ایران در واقع مرد است و با تخلف خود را در میان زنان فوتبالیست ایرانی قرار داده است.

تیم ملی فوتبال زنان ایران امسال توانست تیم ملی فوتبال اردن را در مسابقات تاجیکستان شکست دهد و جواز حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ را دریافت کند. زنان ایرانی در آن مسابقه که با نتیجه بدون گل به پایان رسید، توانستند در ضربات پنالتی و با نتیجه ۴-۲ حریف خود را از پیش رو بردارند.

زهره کودایی در جریان بازی ایران و اردن توانست با مهار دو ضربه پنالتی، نقش مهمی در صعود زنان ایرانی به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا ایفا کند.

رئيس فدراسیون فوتبال اردن در حساب توییتری خود تایید کرد که این کشور از ایران شکایت کرده و از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته است تا در خصوص جنسیت واقعی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان ایران تحقیق کند.

پرنس علی بن حسین با به اشتراک گذاشتن نامه‌ای به تاریخ ۵ نوامبر اعلام کرد این کشور نسبت به «واجد شرایط بودن» بازیکن ایرانی تردید دارد و با توجه به سابقه دوپینگ و عدم تطابق جنسیت در تیم ملی فوتبال زنان ایران، باید به این مسئله به صورت جدی پرداخته شود.

مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی زنان ایران شکایت اردن را «بهانه‌جویی برای عدم پذیرش شکست» دانسته و اتهامات وارده به بازیکنانش را بی‌اساس خوانده است.

خانم ایراندوست با رد ادعاها در خصوص عدم تطابق جنسیت در میان بازیکنان تیم ملی زنان ایران، تاکید دارد که تمام بازیکنان تیم زیر نظر کادرپزشکی آزمایش‌های هورمونی و تستوسترون داده‌اند.

این شکایت در حالی مطرح می‌شود که مسابقات جام ملت‌های آسیا زنان قرار است ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۶ فبروری در هند برگزار شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *