کابلوف: روسیه از پیوستن افغانستان به سازمان همکاری شانگهای حمایت می‌کند

ضمیر کابلوف؛ نماینده وِیژه روسیه در امور افغانستان می‌گوید به رسمیت شناختن حکومت ا.ا، یگانه شرط برای الحق مجدد افغانستان به سازمان همکاری شانگهای نیست.

ضمیر کابلوف گفت مسکو پیش از به رسمیت شناختن ا.ا نیز از الحاق افغانستان به این سازمان حمایت می‌کند.

کابل ۲۴: با این حال آقای کابلوف گفت باید افغانستان اقتصاد خود را نظم دهد تا سایر اعضای سازمان شانگهای از الحاق آن حمایت کنند.

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان اذعان کرد که سازمان همکاری شانگهای پیش از هر چیز دیگر، یک سازمان اقتصادی است و افغانستان با نظم بخشیدن به وضعیت افتصادی‌ خود می‌تواند به این سازمان ملحق شود.

پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در تازه‌ترین اظهارات خود بر تشکیل حکومت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان تاکید کرد. پوتین گفت باید مطمین شویم که همه توافقات در سطح سازمان ملل، از جمله حکومتی با مشارکت همه اقوام افغانستان اجرا می‌شود.

ولادیمیر پوتین روز سه‌شنبه، ۱۶ جوزا، در سن‌پترزبورگ همزمان به تامین روابط با افغانستان نیز تاکید کرد.

آقای پوتین توضیح داد: مشکلی که ازبیکستان با آن مواجه است مشکل دسترسی به دریاها است؛ «در اینجا گزینه‌های مختلفی وجود دارد؛ از جمله توسعه لوژستیک از طریق خاک افغانستان.»

پوتین در عین حال تاکید کرد که در این راستا، ثبات در افغانستان هم برای ازبیکستان و هم برای روسیه بسیار مهم است.

امارت اسلامی بارها تاکید کرده‌است که در افغانستان حکومت همه‌شمول وجود دارد و از همه‌ی اقدام در بدنه نظام حضور دارند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *