کرزی: امیدوارم معلمین زنان بتواند برای رفاه مردم تدریس کنند

حامد کرزی رئیس جمهور پیشین می‌گوید امیدوارم که استادان زن نیز در کنار بردارن خود برای رفاه و ترقی کشور تدریس کنند.
کرزی: امیدوارم معلمین زن برای رفاه و ترقی کشور تدریس کنند
حامد کرزی رئیس جمهور پیشین می‌گوید امیدوارم که استادان زن نیز در کنار بردارن خود برای رفاه و ترقی کشور تدریس کنند.

به گزارش جمهور؛ آقای کرزی روز سه شنبه (13میزان) به مناسبت پنجم اکتبر روز جهانی معلم با نشر تصویر یک صنف درسی دخترانه در تویترش ضمن تبریک گفتن این روز به معلمین کشور گفته است:” آرزومندم که معلمین و استادان طبقة اناث نیز دوباره به وظایف مقدس شان برگردند”.

رئیس جمهور پیشین گفته است:”ضمن قدردانی و تشکر از تلاش ها و زحمات خستگی ناپذیر تمامی استادان آرزومندم که معلمین و استادان طبقة اناث نیز دوباره به وظایف مقدس شان برگردند و در کنار برادران شان برای رفاه و ترقی کشور به تدریس و آموزش فرزندان عزیز ما اعم از دختران و پسران ادامه دهند”.

این در حالی است که با تحولات اخیر و روی کار آمدن حکومت طالبان تا هنوز معلمین زن و دانش آموزان دختر برای تدریس و آموزش اجازه رفتن به مکتب را از سوی طالبان دریافت نکرده در بی سرنوشتی قرار دارند.

طالبان اعلام کرده است که معلمین زن و دختران دانش آموز تا تصمیم بعدی آنها منتظر بمانند.

13 میزان مصادف است با 5 اکتبر که نخستین بار در سال 1994 این تاریخ از سوی یونسکو به‌ منظور ارج گذاری به مقام معلمین، قدردانی از خدمات و تلاش آنان در حصه آموزش و تربیت شاگردان و نیز بررسی مشکلات آنان به عنوان “روز معلم” نام‌گذاری، تجلیل و گرامی‌داشت به‌ عمل آمد.

در افغانستان نیز از این روز به عنوان “روز معلم” تجلیل و گرامی‌داشت به‌عمل می‌آمد اما امسال به دلیل تحولات اخیر هیچ مراسم رسمی به منظور ارج گذاری به مقام معلم از سوی طالبان گرفته نشده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *