خان و همسرش به ۱۴ سال زندان محکوم شدند

دادگاهی در پاکستان عمران خان نخست وزیر پیشین و بشرا بی‌‌بی‌، همسرش را در پرونده «فروش» هدایای دولتی به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش کابل۲۴؛ روز گذشته نیز دادگاهی نخست‌وزیر سابق پاکستان و وزیر خارجه اداره او را در پرونده افشای اسرار دولتی به ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

به دنبال صدور حکم دادگاه، یک عضو تیم حقوقی حزب تحریک انصاف تایید کرد که بشرا بی‌بی، بانوی اول سابق پاکستان به دولت تسلیم شده است.

جلسه امروز در راولپندی برگزار شد، جایی که عمران خان زندانی است. آقای خان به تنهایی در جلسه دادگاه حاضر شده بود.

نخست‌وزیر سابق پاکستان و همسرش همچنین از تصاحب هرگونه منصب دولتی تا ده سال دیگر منع شدند. آنها همچنین محکوم به پرداخت ۷۸۷ میلیون روپیه پاکستانی شدند.

عمران خان از دادگاه خواسته بود که به وکلایش اجازه دهد که پرسش‌های خود را از شاهدان پرونده، از جمله یک ارزیابی‌کننده ارزش هدایا و یک مقام نظامی مطرح کنند.

عنران خان نخست‌وزیر سابق گفت که ارزش هدایایی مقام‌های حکومت می‌گویند او به فروش رسانده، ۱۸۰ میلیون روپیه بوده، اما دادستان ارزش آنرا بیش از سه میلیارد روپیه ارزیابی کرده است.

مقام‌های حکومت پاکستان می‌گویند که عمران خان هدایای دولتی زمان نخست‌وزیری خود را در دبی به فروش رسانده، اما آقای خان می‌گوید آنها را به گونه قانونی به فروش رسانده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *