خان: جهان باید از طالبان حمایت کند

عمران خان؛ نخست‌وزیر پاکستان می‌گوید که جهان باید برای جلوگیری از فاجعه بشری در افغانستان از دولت طالبان در این کشور حمایت کند.

او این سخنان را روز جمعه، ۲ میزان در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل بیان کرد و نسبت به پیامدهای جدی بحران انسانی در افغانستان هشدار داد.

عمران خان از جامعه بین‌المللی خواست تا به جهت جلوگیری از بروز بحران انسانی در افغانستان از دولت تشکیل‌شده به رهبری طالبان حمایت کنند.

وی گفت که در حال حاضر، کل جامعه بین‌المللی باید به این مساله فکر کند که راه حل چیست.

به گفته او، دو راه وجود دارد که جهان در پیش گیرد که یکی از آن‌ها این است ‌که جهان درباره افغانستان بی‌توجه باشد. او گفت: «طبق اعلام سازمان ملل، نیمی از مردم افغانستان در حال حاضر آسیب‌پذیر هستند و تا سال آینده تقریبا ۹۰ درصد مردم افغانستان زیر خط فقر خواهند بود. بحران انسانی بزرگی در پیش است و این امر نه تنها برای همسایگان افغانستان؛ بلکه در همه‌جا پیامدهای جدی در بر خواهد داشت.»

نخست‌وزیر پاکستان افزود که بی‌ثباتی بیش‌تر در افغانستان باعث تبدیل‌شدن این کشور به پناهگاهی امن برای تروریست‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید در اسرع وقت به افغانستان کمک‌رسانی شود، تاکید کرد که برای جلوگیری از بحران بشری تنها یک راه وجود دارد و آن این‌که ما باید دولت کنونی را به خاطر مردم افغانستان تقویت و تثبیت کنیم.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *