رانش زمین 12 نفر را در جزیره سولاوسی اندونزیا کشت

مقامات حکومتی روز دوشنبه اعلام کردند که در پی باران سیل آسا که باعث رانش زمین در یک معدن غیرقانونی طلا در آخر هفته در جزیره سولاوسی اندونزیا شد، حداقل 12 نفر جان خود را از دست دادند و 18 نفر مفقود شدند.

کابل ۲۴: هریانتو، رئیس آژانس امداد و نجات محلی (باسارناس) گفت که رانش زمین صبح یکشنبه در منطقه سوواا، ولایت گورونتالو، معدنچیان و ساکنان ساکن در نزدیکی معدن غیرقانونی را کشته است.

وی با بیان اینکه پنج نفر از بازماندگان این حادثه تخلیه شده اند، افزود: یک تیم امدادی روز دوشنبه در حال جستجوی 18 مفقود شده بودند.

هریانتو گفت: «ما 164 پرسنل متشکل از تیم ملی امداد و نجات، پولیس و پرسنل نظامی را برای جستجوی افراد گمشده مستقر کرده‌ایم.

هریانتو گفت، با این حال، امدادگران باید حدود 20 کیلومتر پیاده روی کنند تا به محل رانش زمین برسند و گل و لای غلیظ روی جاده و ادامه بارش باران در منطقه مانع از آن شده اند.

رویترز به نقل از او گفت: «ما سعی خواهیم کرد در صورت امکان از بیل مکانیکی استفاده کنیم.

عکس هایی از روستای آسیب دیده که توسط آژانس به اشتراک گذاشته شده است نشان می‌دهد که برخی از خانه‌ها در اثر رانش زمین با هم‌سطح شده اند.

آژانس بلایای طبیعی اندونزی (BNPB) اعلام کرد رانش زمین به چندین خانه و یک پل آسیب رسانده است.

bNPB همچنین به ساکنان هشدار داد که همچنان در برخی مناطق استان گورونتالو در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارندگی وجود دارد و از مردم خواست در صورت وقوع فاجعه بیشتر هوشیار باشند.

رانش زمین در سولاوسی جنوبی در ماه اپریل باعث کشته شدن حداقل 18 نفر در سولاوسی جنوبی شد که ناشی از باران های شدید بود.

باران سیل آسا که باعث سیل ناگهانی و رانش گل شد بیش از 50 نفر را در استان سوماترای غربی اندونزیا در ماه می جان باختند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *