قتل عام پنگوئن‌های کمیاب توسط زنبورها

زنبورها ده‌ها پنگوئن را در رویدادی نادر در آفریقای جنوبی کشتند. به گفته مسئولان محلی بیش از ۶۰ پنگوئن آفریقایی در حالی مرده در ساحل بولدرز در نزدیکی کیپ‌تاون، پایتخت آفریقای جنوبی یافت شدند که بسیاری از آن‌ها آثار نیش زنبور را در دور چشمان خود داشتند.
به نقل از یورور نیوز، بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای گفته است به نظر می‌رسد لانه زنبورها در این ناحیه مورد مزاحمت قرار گرفته است. هرچند پیش از این مشاهده شده بود که زنبورها پنگوئن‌ها را نیش بزنند، با این حال این اتفاق هیچ‌گاه در چنین مقیاسی رخ نداده بود.

کاتا لودینیا، مدیر بخش تحقیق در بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی، گفت که تیم او در ابتدا تصور می‌کرد یک شکارچی عامل این مرگ‌ها باشد. با این حال تشریح لاشه‌ها نشان داد که نه شکارچی و نه بیماری، بلکه نیش زنبور عامل مرگ آن‌ها بوده است. در بدن شماری از این حیوانات تا ۲۰ جای نیش زنبور یافت شده است.

وی افزود: «پس از مشخص شدن نحوه مرگ دامپزشک ما به محل حادثه بازگشت و زنبورهای مرده را در آن قسمت از ساحل پیدا کرد.»

فراری دادن فیل گرسنه با نیش زنبور
هجوم هزاران زنبور وحشی به دو گردشگر در جنوب فرانسه
محیط بانان این نهاد قصد دارند در ساحل بولدرز لانه‌های پنگوئن‌ها را از نزدیک زیر نظر بگیرند تا اگر این پرندگان تخم یا جوجه داشته باشند مداخله کنند و آ‌ن‌ها را نجات دهند.

از پنگوئن‌های آفریقایی، که به نام پنگوئن‌های پا سیاه هم مشهور هستند، تنها ۱۰ هزار و ۳۰۰ جفت در آفریقای جنوبی باقی مانده است و بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی می‌گوید در طول ۲۰ سال گذشته ۴۰ هزار جفت از این حیوانات از میان رفته‌اند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *