وزارت مهاجرین: روزانه حدود دو هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان اخراج می‌شوند

وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان اعلام کرده است که روزانه بطور میانگین حدود دو هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان اخراج و به کشور بر می‌گردند.

این وزارت روز شنبه، ۱۹ جوزا، در بیانیه‌ای گفته‌است که طی دو روز گذشته بیش از یک هزار و ۶۴۰ مهاجر از این دو کشور اخراج شده‌اند.

کابل ۲۴: براساس این بیانیه، روز گذشته (جمعه، ۱۸ جوزا) ایران بیش از یک هزار مهاجر افغان را اخراج کرده است.

همچنان یک روز پیش از آن، ۶۴۰ مهاجر از پاکستان به کشور برگشته‌اند.

بربنیاد اطلاعات این وزارت، ۸۰۰ مهاجر افغان از گذرگاه مرزی تورخم و بیش از ۲۰۰ مهاجر دیگر از اسپین‌بولدک قندهار وارد افغانستان شده‌اند.

وزارت مهاجرین گفته‌است که طی بیش از یک هفته گذشته دست‌کم ۱۴ هزار مهاجر افغان شامل زنان و کودکان از ایران و پاکستان اجباری اخراج شده‌اند.

وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان افزوده است که شماری زیادی از مهاجرین که وارد کشور شده‌اند از سوی نهادهای بین‌المللی کمک دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که چندی پیش ایتلاف نهادهای امدادرسان در امتداد خط دیورند اعلام کرده بودند که از ۱۵ سپتامبر سال گذشته تا ۱۸ مارچ سال جاری حدود ۵۹۰ هزار مهاجر افغان به کشور برگشته‌اند.

این نهاد روز چهارشنبه، ۲ جوزا، با نشر اعلامیه‌ای گفته بود که بیش از ۳۷۶ هزار مهاجر از طریق گذرگاه تورخم و بیش از ۱۹۶ هزار پناهجوی دیگر از اسپین‌بولدک قندهار به افغانستان برگشت کرده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *