بیش از ۱۰ قرارداد میان تاجران افغان و ترکمنستان امضا شد

وزارت صنعت و تجارت اعلام کرده که بیش از ۱۰ قرارداد و دو تفاهم‌نامه میان شرکت‌های خصوصی افغانستان و ترکمنستان امضا شده است.

به گزارش کابل۲۴ این وزارت دوشنبه‌شب، ۱۷ ثور، در شبکه اجتماعی ایکس نگاشته که این قراردادها میان برخی از تاجران افغان و ترکمنستان در هرات امضا شده است.

این تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها در بخش‌های مواد ساختمانی، از جمله سیخ‌گول، رنگ تعمیراتی، سنگ مرمر و همچنان مواد خوراکی به امضا رسیده است.

نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت در دیدارش با آتاقلی اف، رییس اتحادیه تاجران و صنعت‌کاران ترکمنستان خواستار سرمایه‌گذاری بیشتر شرکت‌های این کشور در افغانستان شده است.

این در حالی است که چند روز پیش نیز وزارت صنعت و تجارت اعلام کرده بود که این گروه در نشستی با هیأت ترکمنستانی روی موضوعات مختلف اقتصادی و تجارتی گفت‌وگو کرده‌ است.

این وزارت ۱۰ ثور از برگزاری این نشست خبر داده و گفته بود که در آن روی ایجاد مرکز بزرگ و مشترک لوژستیکی در بندر «تورغندی» و توافق‌نامه ترانزیتی سه‌جانبه میان افغانستان، ترکمنستان و قزاقستان گفت‌وگو شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *