بیش از 300 نفر خارجی و افغانستاتی از کابل به قطر انتقال داده شدند

مسئولان وزارت خارجه قطر می‌گویند که بیش از 300 تن را در یک پرواز خطوط هوایی قطر از میدان هوایی کابل به آن کشور انتقال داده اند.
به گزارش کابل۲۴؛ خانم لؤلو رشید الخاطر سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز پنجنشبه(15 میزان) به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که روز گذشته بیش از 300 تن از کابل به قطر انتقال داده شده اند.

سخنگوی وزارت خارجه قطر گفته است اعضای تیم کریکت افغانستان، خبرنگاران و شهروندان خارجی شامل افراد تخلیه شده می‌باشند.
وی تصریح کرد در کنار افغان ها،‌ شهروندان جاپانی،‌ بلجیمی، ایرلندی، بریتانیایی، آلمانی،‌ فنلندی،‌ فرانسوی،‌ ایتالیایی،‌ سویدنی،‌ کانادایی،‌ و چندین کشور دیگر نیز در این پرواز تخلیه شدند.
افراد تخلیه شده،‌ پس از رسیدن به قطر، به کمپ‌هایی انتقال داده می شوند که شهروندان افغانستان و سایر کشور‌ها به طور موقتی در آنجا به سر می برند.
این در حالی است که در جریان تخلیه نظامی از افغانستان تاکنون بیش از 120 هزار افغان و شهروندان دیگر کشور‌ها از میدان هوایی کابل به خارج انتقال یافته اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *