متقی و نمایندگان ویژه‌ی چین و پاکستان گفت‌وگو کردند

وزارت خارجه‌ می‌گوید که امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ در حاشیه‌ی پنجمین نشست «فرمت مسکو» با یو شیائویونگ، نماینده‌ی ویژه چین برای افغانستان و آصف درانی، نماینده‌ی ویژه پاکستان برای افغانستان دیدار کرده است.

به گزارش کابل۲۴؛ وزارت خارجه‌ شام روز (شنبه، ۸ میزان) با نشر اعلامیه‌‌ای نوشته است که در این دیدار روابط، منافع مشترک و تهدیداتی که سه کشور با آن مواجه هستند به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

در اعلامیه‌ی وزارت خارجه‌ی پاکستان آمده که آقای متقی روابط افغانستان و پاکستان را دوستانه توصیف و تأکید کرده که در صورت بروز مشکلات میان دو طرف، به‌جای بیانیه‌های رسانه‌ای، از راه‌های دیپلماتیک برای حل آن تلاش شود.

وزارت خارجه‌ نوشته است که نماینده‌ی ویژه پاکستان نیز تأکید کرده که مشکلات دو کشور باید از طریق مجاری دیپلماتیک حل شود.

در اعلامیه‌ی این وزارت آمده که نماینده‌ی ویژه چین در این دیدار از دیپلماسی دو جانبه‌ی افغانستان و پاکستان ستایش کرده و افزوده است که کشورش آماده‌ی افزایش کمک‌های خود به افغانستان در زمینه‌های مختلف است.

این دومین دیدار نماینده‌ی پاکستان و وزیر امیرخان متقی پس از آخرین درگیری مرزی میان دو طرف است که منجر به مسدودشدن گذرگاه تورخم برای نُه روز شد.

پس از این درگیری و مسدودشدن گذرگاه تورخم، نماینده‌ی ویژه پاکستان در رأس یک هیأت به کابل آمد و با سرپرست وزارت خارجه‌ دیدار کرد.

در این دیدار نیز بر حل مشکلات میان دو طرف از مجاری دیپلماتیک تأکید شده بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.