متقی از رییس یوناما در مورد نشست آینده در دوحه وضاحت خواست

امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه در دیدار با رییس دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد (یوناما)، از او در مورد «آجندا و ترکیب» نشست دوحه وضاحت خواسته است.

به گزارش کابل‌۲۴؛ عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت امور خارجه روز شنبه، ۱۴ دلو با نشر پیامی در برگه ایکس از دیدار متقی با رزا اوتونبایوا، رییس یوناما خبر داده است.

متقی در جریان این دیدار در مورد «آجندا و ترکیب» نشست دوحه وضاحت خواسته و افزوده است که ا.ا.ا پس از آن در مورد اشتراک‌شان تصمیم خواهند گرفت.

از جانبی، بلخی افزوده است که دو طرف همچنان درباره «پیشرفت‌های اخیر دیپلماتیک» با هم گفت‌وگو کرده‌اند.

طبق اظهارات وی، سرپرست وزارت خارجه کشور بار دیگر موقف این گروه را در برابر قطع‌نامه ۲۷۲۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد بیان کرده و بر «تعامل سازنده» با سازمان ملل تاکید کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه به نقل از اوتونبایوا نگاشته که وی خواستار شرکت هیأت ا.ا.ا در نشست دوحه شده است.

این در حالی است که پیش از این مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس‌الوزرا گفت که نماینده این گروه برای حضور در نشست نماینده‌گان ویژه کشورها در امور افغانستان دعوت شده است.

پیشتر، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفته بود که نمایندگان ویژه کشورها در امور افغانستان به‌هدف انسجام رویکرد کشورهای مختلف و پرداختن به ارزیابی‌های مستقل در مورد این کشور نشستی را برگزار می‌کنند.

این نشست در پایان ماه دلو در دوحه، پایتخت قطر برگزار خواهد شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *