ملا فاضل: قصر دوستم را پایگاه نظامی می‌سازیم

ملا فاضل آخوند؛ معاون سرپرست وزارت دفاع «امارت اسلامی» دستور داده‌است که قصر عبدالرشید دوستم؛ رهبر حزب جنبش ملی در شهر شبرغان به پایگاه نظامی تبدیل شود. او در عین حال گفته‌است که طالبان یک ارتش ملی قوی ایجاد می‌کنند.ملا فاضل، این موضوع را روز دوشنبه ( ۲۶ میزان) در نشستی در قصر دوستم در مرکز جوزجان مطرح کرده‌است.

ملا فاضل از مخالفان جدی دوستم شناخته می‌شود.

او در اواخر سقوط حکومت قبلی طالبان در مزار توسط نیروهای دوستم دستگیر و به نظامیان امریکایی تحویل داده شد و امریکا او را به زندان گوانتانامو انتقال داد.

دوستم پیش از سقوط مزار شریف در حالی که اکثر ولایات سقوط کرده‌بود، هشدار داد که طالبان در شمال به سرنوشت ملا فاضل گرفتار خواهند شد.
معاون وزارت دفاع طالبان در جوزجان گفته‌است که به خاطر دفاع از سرحدات افغانستان یک ارتش قوی و ملی ایجاد خواهد کرد.

با تسلط طالبان بر افغانستان، ارتش چند صد هزار نفری که غرب ایجاد کرده‌بود، فروپاشید.

پس از سقوط ارتش دولت نجیب ‌الله؛ آخرین رییس جمهوری تحت حمایت شوروی وقت، برای دومین بار ارتش افغانستان در دوران حکومت غنی متلاشی شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *