نواز شریف کارزار انتخاباتی‌اش را آغاز کرد

حزب مسلم لیگ پاکستان به رهبری نواز شریف بعد از یک تاخیر طولانی دوشنبه کارزارش را برای انتخابات پارلمانی آغاز کرد.

نواز شریف یکی از کاندیدان پیشتاز  انتخابات بوده و رقبایش او را متهم می‌کنند که با حمایت ارتش وارد رقابت‌ها شده و به کرسی صدرات چشم دوخته است.

به گزارش کابل‌۲۴؛ مریم نواز دختر نوازشریف که جانشین سیاسی او نیز تصور می‌شود، کمپین انتخاباتی مسلم لیگ را در یک تجمع انتخاباتی در ایالت پنجاب آغاز کرد. او وعده کاهش تورم ۳۰ درصدی، در صورت پیروزی مسلم لیگ را داد.

آقای شریف که به تازگی از تبعید در بریتانیا بازگشته است، وعده بازسازی اقتصاد ۳۵۰ میلیارد دالری پاکستان را داده است که با تورم، بی‌ثباتی روپیه، پرداخت وام‌های سنگین خارجی و کاهش ذخیره ارزی رو به روست.

انتخابات سراسری پاکستان قرار است تا ۲۳ روز دیگر در ۱۹ دلو برگزار شود. تاکنون نگرانی‌های جدی امنیتی در مورد برگزاری انتخابات مطرح شده است و چندین نامزد انتخاباتی در سراسر پاکستان در حملات افراد ناشناس کشته و زخمی شدند.

حزب مردم پاکستان به رهبری بلاول بوتو زرداری، حزب تحریک انصاف به رهبری گوهر علی خان و سایر احزاب خیلی پیشتر کارزارهای انتخاباتی‌شان را آغاز کرده بودند.

در این میان، حزب مردم پاکستان پیشتر از همه کارزارهای انتخاباتی‌اش را آغاز کرده بود و با شدت تمام جریان دارد.

با حذف شدن عمران خان، حالا بلاول بوتو زرداری به حزب مسلم لیگ، شاخه نواز، به چشم رقیب جدی می‌بیند و در هر گردهمایی سیاست‌های این حزب را به باد انتقاد گرفته و می‌گوید که تاریخ سیاست‌مداران کهنه‌کار گذشته است.

اشاره او به نواز شریف بود که برای چهارمین برای کرسی نخست وزیری رقابت می‌کند.

حزب مسلم لیگ شاخه نواز، تاکنون با احزاب مسلم لیگ-قایداعظم و استحکام پاکستان وارد ایتلاف انتخاباتی شده است.

حزب تحریک انصاف سومین حزب سیاسی بزرگ است که برای کرسی نخست‌وزیری مبارزه می‌کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *