نتانیاهو: هرگونه توافقی باید اجازه ادامه جنگ را به ما بدهد

نخست‌وزیر اسرائیل در سخنانی گفت که موضع قاطع ما در مخالفت با توقف عملیات نظامی در رفح، حماس را وادار به ورود به مذاکرات کرد.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد: هرگونه توافق تبادل اسرا باید به ما اجازه دهد که تا تحقق همه اهداف جنگ به نبرد ادامه دهیم.

به گزارش کابل۲۴ نتانیاهو در سخنانی، افزود: این توافق همچنین نباید مجوزی برای قاچاق سلاح به حماس از طریق مرز‌های مصر باشد.

وی با بیان اینکه به موجب این توافق نمی‌توان به بازگشت هزاران فرد مسلح به شمال غزه اجازه داد، گفت: پیشنهادی که اسرائیل با آن موافقت کرده و مورد حمایت بایدن قرار دارد، اجازه بازگشت گروگان‌ها بدون عقب‌نشینی از اهداف جنگ را می‌دهد.

نخست‌وزیر اسرائیل اظهار داشت: چارچوب کلی توافق به اسرائیل اجازه خواهد داد تا گروگان‌ها بازگردانده شوند، اما به اهداف اعلامی‌مان در جنگ آسیبی وارد نمی‌شود.

نتانیاهو با تاکید بر اینکه ما برای آزادسازی زنده گروگان‌ها از غزه تلاش می‌کنیم، مدعی شد: موضع قاطع ما در مخالفت با توقف عملیات نظامی در رفح، حماس را وادار به ورود به مذاکرات کرد.

پیش از این، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده بودند تیم مذاکره‌کننده این رژیم دوشنبه این هفته برای ادامه مذاکرات راهی دوحه خواهد شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *