نظام الدین قیصاری در ایران بازداشت شد

یک خبرنگار نزدیک به نهادهای امنیتی ایران خبر داده که نظام‌لدین قیصاری از افراد نزدیک به عبدالرشید دوستم؛ رهبر حزب جنبش ملی افغانستان در ایران به اتهام «جعل اسناد» بازداشت شده‌است.

حسین دلیریان؛ خبرنگار امنیتی نزدیک به نهادهای نظامی ایران، صبح امروز (سه شنبه، ۲۵ عقرب) در توییتی از بازداشت قیصاری خبر داده‌است.

این خبرنگار ایرانی نوشته‌است قیصاری که به صورت غیرقانونی وارد ایران شده بود، با افتتاح چند دفتر، اقدام به جعل اسناد هویتی و اخاذی از مهاجران افغانستانی مقیم ایران می‌کرد.

منابع رسمی ایران تاکنون در این زمینه چیزی نگفته‌اند.

قیصاری پس از سقوط دولت توسط طالبان بازداشت شده بود؛ اما دوباره رها شد و به ایران گریخت. او چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی از افتتاح دفتر خود در ایران به عنوان نماینده مهاجرین افغانستان در این کشور خبر داده بود.

او فرمانده نیروهای محلی در ولسوالی قیصاری فاریاب بود.

قیصاری بعد از افتتاح دفتر خود به عنوان نماینده مهاجرین افغانستانی در ایران با مقام‌های سازمان ملل در ایران و مقام‌های محلی ایران دیدار کرد.

او در این مدت چندین بار از سوی نهاد‌های دولتی ایران “تقدیرنامه” دریافت کرده‌است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *