رهبر کوریای شمالی از بمب افکن‌‌های اتمی روسیه بازدید کرد

کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی روز شنبه در ادامه سفر خود به شرق روسیه، از بمب افکن‌های اتمی همچنین یک کشتی جنگی روسیه از ناوگان این کشور در اقیانوس آرام بازدید کرد.

این سفر نگرانی‌های غرب را درباره ایجاد یک اتحاد تسلیحاتی میان دو کشور که می‌تواند به جنگ روسیه علیه اوکراین دامن بزند، افزایش داده است.

به گزارش کابل۲۴؛ آقای کیم پس از ورود به شهر آرتیوم با قطار، به فرودگاهی در خارج از شهر بندری ولادی‌وستوک برده شد؛ جایی که مقامات ارشد نظامی روسیه از جمله سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور بمب افکن‌های استراتژیک و سایر هواپیماهای جنگی روسیه را به نمایش گذاشته بودند.

در میان انواع هواپیماهای جنگی روسی که روز شنبه به رهبر کوریای شمالی نشان داده شد، برخی هواپیماهایی که در جنگ اوکراین فعالانه استفاده می‌شوند نیز به نمایش گذاشته شده بودند از جمله بمب‌افکن‌های Tu-160، Tu-95 و Tu-22 که به طور منظم بر فراز اوکراین موشک‌های کروز پرتاب می‌کنند.

وزیر دفاع روسیه همچنین یکی از جدیدترین موشک‌های کشورش یعنی موشک مافوق صوت Kinzhal را به کیم نشان داد که اولین نبرد خود را نیز در جریان جنگ اوکراین انجام داده بود.

سپس کیم جونگ اون و سرگئی شویگو به بندر ولادی‌وستوک بازگشتند تا از ناوچه «آدمیرال شاپوشنیکوف» روسیه متعلق به ناوگان دریایی این کشور در اقیانوس آرام بازدید کنند.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، در جریان این بازدید نیز دریاسالار نیکولای یومنوف، فرمانده نیروی دریایی روسیه اطلاعات لازم را درباره توانایی‌ها و تسلیحات این کشتی در اختیار رهبر کوریای شمالی گذاشت.

سفر رهبر کوریای شمالی به روسیه که در جریان آن بیش از چهار ساعت نیز روز چهارشنبه با پوتین گفتگو کرد، در حالی انجام می‌شود که پیونگ یانگ به دنبال فناوری‌های روسیه برای پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای، موشکی و سایر برنامه‌های نظامی خود است و مسکو نیز درصدد است تا نیاز خود به تسلیحات بیشتر در بحبوحه جنگ اوکراین را تامین کند.

این سفر همچنین در حالی انجام شده که آقای کیم در ماه‌های اخیر بارها درباره ضرورت تقویت نیروی دریایی کشورش برای مقابله با نیروی دریایی پیشرفته ایالات متحده سخن گفته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.