تزریق یک میلیارد دُز واکسن کرونا در هند

مقامات صحی و سلامت هندوستان اعلام کرده‌اند این کشور موفق شده‌ است ظرف ۲۷۸ روز یک میلیارد دُز واکسن کرونا به شهروندان تزریق کند. با این وجود تنها ۳۰ درصد از مردم هند موفق به دریافت دو دُز واکسن شده‌اند.

به گزارش کابل۲۴. به نقل از یورونیوز، هند با یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون نفر با اختلاف اندکی از چین، دومین کشور پر جمعیت جهان است. تاکنون ۲۹۱ میلیون نفر در هند بطور کامل واکسینه شده‌اند. این رقم یک سوم جمعیت واجد شرایط دریافت واکسن در هند را تشکیل می‌دهد.

مقامات هند می‌گویند که برنامه دارند تا پایان سال جاری، ۲۰۲۱ میلادی، آمار واکسیناسیون کامل را تا یک میلیارد نفر برسانند، کارشناسان اما با توجه به میزان واکسیناسیون روزانه این موضوع را بعید می‌دانند.

هند خواستگاه نوع دلتای ویروس کروناست. در ابتدای سال جاری میلادی هند شاهد شمار بالای مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا بود به گونه‌ای که خانواده‌های قربانیان حتی برای سوزاندن اجساد عزیزانشان دچار مشکل شده بودند. بیمارستان‌ها نیز توان پذیریش شمار بالای بیماران را نداشتند. از زمان تسریع در واکسیناسیون رفته رفته وضعیت در هند بهتر شد.

شمار قربانیان در هند بالای ۴۵۰ هزار نفر اعلام شده است و هم اکنون ۳۴ میلیون نفر با این بیماری دست به گریبان هستند.

با وجود آمار یک میلیاردی تزریق، ولی هنوز ۷۰۰ میلیون نفر تنها یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و واکسینه کامل نشده‌اند.

نیروی صحی و درمان هند در ماه اکتبر تا به پنج میلیون نفر در روز واکسن زده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *