سازمان همکاری اسلامی نشستی را درباره افغانستان برگزار می‌کند

سازمان همکاری اسلامی از برگزاری نشستی درباره «وضعیت افغانستان» در گامبیا خبر داده‌است.

این سازمان دوشنبه‌شب، ۳۰ دلو در صفحه ایکس خود نوشته‌است که این نشست با اشتراک‌ نمایندگانی از کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش کابل۲۴؛ به گفته سازمان همکاری اسلامی، نشست دیگری با عنوان «شورای وزیران خارجه» این سازمان نیز در کامرون برگزار می‌شود.

این سازمان افزوده است که طارق علی بخیت، فرستاده ویژه سازمان همکاری اسلامی در حاشیه نشست دوحه با برخی از نمایندگان ویژه کشورها برای افغانستان نیز دیدارهایی داشته است.

او در جریان این دیدارها بر تعهدش برای حمایت از افغانستان و گفت‌وگوی سازنده با ا.ا.ا نیز تاکید کرده‌است.

نشست دو روزه دوحه با میزبانی دبیر کل سازمان ملل متحد که به روزهای ۱۸ و ۱۹ فبروری برگزار شده بود، روز گذشته پایان یافت.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، این نشست را موثر و سازنده خواند، اما افزود که مشکلاتی هنوز در تعامل جامعه جهانی با ا.ا.ا وجود دارد.

در نشست دوحه هیچ نماینده رسمی از ا.ا.ا اشتراک نکرده‌است.

سازمان همکاری اسلامی در این خبرنامه بر تعهدش برای حمایت از افغانستان و گفتگوی سازنده با امارت اسلامی نیز تاکید کرده است.

گفتنی است که نشست دوحه به میزبانی سازمان ملل متحد و حضور نمایندگان از ۲۸ کشور دنیا دیروز در دوحه پایان یافت‌.

گفتنی است که در ماه سنبله سال روان نیز سازمان همکاری اسلامی هیأتی را به رهبری اکادمی بین‌المللی فقه اسلامی و سایر نهادهای مذهبی جهان اسلام، به افغانستان فرستاده بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *