پاکستان حمله موشکی ایران به خاکش را محکوم کرد

وزارت خارجه پاکستان حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران ایران بر خاک این کشور را شدیداً محکوم کرد و کاردار سفارت ایران را به نشانه اعتراض به این وزارت فراخواند.

وزارت خارجه پاکستان گفت که در حمله موشکی ایران ‘دو کودک کشته و سه دختر زخمی شدند.’

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز سه‌شنبه از حمله موشکی و پهپادی ایران به خاک پاکستان خبر داد و مدعی شد که در این حمله دو مقر گروه جیش العدل منهدم شدند.

گفته می‌شود که موشک‌ها در شهر پنجگور بلوچستان پاکستان اصابت کرده است.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای گفت که علاوه بر احضار کاردار سفارت، اعتراض شدید خود را به اطلاع مقام‌های وزارت خارجه ایران در تهران نیز رسانده است.

پاکستان حمله ایران را نقض حریم هوایی خود دانسته و آن را یک اقدام غیرقانونی توصیف کرده است.

وزارت خارجه پاکستان گفته است که «مسئولیت عواقب این اقدام کاملا به دوش ایران است.»

جیش العدل یک گروه شبه نظامی اسلامگرای سنی است که در چند هفته گذشته چندین حمله بر نیروی امنیتی ایران انجام داده است.

گروه جیش‌العدل در بیانیه‌ای حمله موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی به منازل تعدادی از اعضای این گروه در پاکستان را تایید کرد و نوشت که در این حمله دو کودک خردسال کشته و دو زن به همراه یک دختر نوجوان دیگر به شدت زخمی شده‌اند.

خبرگزاری‌های ایران شامگاه سه‌شنبه ۱۶ جنوری گزارش دادند که ایران دو مقر «مهم» در خاک پاکستان را هدف قرار داده است. به گزارش تسنیم، این دو مقر متعلق به گروه موسوم به «جیش العدل» بوده است.

ایران گروه جیش العدل را یک گروه تروریستی می‌داند و از آن با نام «جیش الظلم» یاد می‌کند.

بنا بر گزارش‌ها، این مقرها توسط «موشک و پهپاد» مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شده‌اند.

منطقه هدف قرار گرفته منطقه‌ای به نام «کوه سبز» در ولایت بلوچستان پاکستان است که ادعا می‌شود که یکی از بزرگترین مقرهای این گروه مسلح در آن منطقه قرار داشته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *