توزیع پاسپورت از سرگرفته شد

اداره پاسپورت «امارت اسلامی» اعلام کرد که روند توزیع پاسپورت از سرگرفته شده‌است.عالم گل حقانی؛ سرپرست این اداره از سرگیری توزیع پاسپورت را امروز (شه شنبه، ۱۳ میزان) در یک نشست خبری اعلام کرد.

او افزوده‌‌است که پاسپورت‌های بیست و پنج هزار تن آماده توزیع است.

سعید خوستی؛ رییس بخش مطبوعات وزارت امور داخله می‌گوید که در حال حاضر پاسپورت‌ها با عنوان کنونی (جمهوری اسلامی افغانستان) توزیع می‌شوند.

این تصمیم به دستور شورای وزیران طالبان از سرگرفته شده است. این شورا خواستار از سرگیری صدور شناسنامه نیز شده‌است.

پس از تسلط «امارت اسلامی» بر کشور و اعلام کابینه حکومت موقت، اغلب دستگاه‌های حکومتی فعال شده و فعالیت نسبی خود را آغاز کرده‌اند؛ اما ریاست پاسپورت با گذشت دو هفته از انتخاب رییس این اداره تاکنون فعال نشده‌است.

مردم انتظار آغاز توزیع پاسپورت را می‌کشند و شمار زیادی از شهروندان منتظر اند تا با گرفتن پاسپورت و عادی‌شدن سفر به خارج از کشور، مریض‌های‌شان را به بیرون انتقال دهند. همین‌طور به گفته برخی شهروندان، گروهی از بیماران در این مدت که توزیع پاسپورت معلق بود، جان‌‌شان را از دست داده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *