سرقت‌های پی‌هم از غرفه‌های کتاب نمایشگاه تهران خبرساز شد

در روز‌های گذشته اخباری مبنی بر سرقت از پارکینگ‌های نمایشگاه کتاب تهران منتشر شده بود که یکی از آن‌ها موتورسیکلت یکی از خبرنگاران بود، اما این بار سارقان به بخش بین‌الملل نمایشگاه دستبرد زدند و مقداری وجه نقد از غرفه ترکیه ربودند.

روز گذشته ساعت ۹.۲۸ دقیقه صبح قبل از بازگشایی رسمی نمایشگاه از غرفه ترکیه در طبقه دوم شبستان سرقتی رخ داد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از فارس، مترجمان این غرفه می‌گویند که سارقان، تنها یک کمد را باز کرده‌اند؛ گویی انگار از قبل نشان گذاشته بودند؛ چون آن‌ها درست سراغ الماری رفته‌اند که در آن کیف پول قرار داشته و این کیف هم برای نماینده وزارت فرهنگ و گردشگری کشور ترکیه بوده است.

عکس ثبت‌شده نشان می‌دهد یک مرد در حال نظافت غرفه ترکیه است، اما پوشش نیرو‌های خدماتی نمایشگاه به تن نداشته است. بنا به گفته متصدیان غرفه ترکیه، سارقان ۲ نفر بوده‌اند.

در اطراف این غرفه نیز دوربین‌هایی نصب شده، اما غرفه در نقطه کور دوربین قرار دارد.

این سرقت در حالی اتفاق می‌افتد که در این ساعت به جز افراد دارای کارت شناسایی، کسی حق ورود به شبستان را ندارد.

شنیده‌های خبرنگاران حاکی از آن است که از غرفه کشور ویتنام هم سرقت شده است. بنا به مشاهدات، این غرفه امروز از صبح بسته بوده و فعالیتی نداشته است.

به گفته یکی از افراد حاضر در غرفه ترکیه از روز گذشته با وجود ارائه گزارش سرقت به دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب، هیچ مسؤولی در غرفه این کشور حاضر نشده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *