وزیر خارجه قطر: دوحه شریک قابل اعتماد برای تحقق صلح در منطقه است

وزیر خاجه قطر کشورش را شریکی قابل اعتماد در دستیابی به صلح در منطقه توصیف کرد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از آناتولی، «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی»، وزیر خارجه قطر امروز -‌سه‌شنبه- در نشست وزرای خارجه در کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا تاکید کرد که کشورش شریکی مطمئن برای دستیابی به صلح در منطقه است.

آل ثانی گفت: «دولت قطر یک شریک قابل اعتماد برای تحقق صلح در منطقه است و نقش یک میانجی صادق بین طرف‌های مختلف درگیری را ایفا کرده است».

وی تصریح کرد که در راس میانجیگری‌های دوحه، امضای توافقنامه صلح بین ایالات متحده و گروه طالبان به همراه تلاش‌‌های مستمر قطر برای میزبانی گفت‌و‌گوی بین افغان ها به منظور تحقق خواسته‌های مردم افغانستان و اطمینان از ثبات در منطقه قرار دارد.

آل ثانی افزود: «شکی نیست که ایجاد همکاری گسترده‌تر در کل قاره آسیا تنها با دستیابی به امنیت و ثبات در افغانستان محقق می‌شود».

وی تاکید کرد که کشورش برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه تلاش کرده است».

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *