قطر با بزرگترین مانور امنیتی برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ آماده می‌شود

وزارت کشور قطر از اجرای بزرگترین مانور امنیتی در چارچوب مقدمات برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در این کشور طی روزهای ۱۵ تا ۱۷ نوامبر آتی خبر داد.

به گزارش کابل۲۴، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، وزارت کشور قطر با انتشار بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که مسؤولان امنیتی این کشور در چارچوب تایید آمادگی امنیتی برای میزبانی از مهمترین اتفاق ورزشی جهان، مانور “وطن” را از ۱۵ تا ۱۷ نوامبر آتی با مشارکت مسؤولان نظامی، سازمانی و خدماتی مربوط به میزبانی مسابقات برگزار می‌کند.

در این بیانیه آمده است: مقامات امنیتی کشور در راستای استمرار آمادگی‌های جاری برای میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر مانور “وطن” را برگزار می‌کنند.

طبق بیانیه وزارت داخله قطر، این مانور امنیتی بزرگترین مانور در نوع خود از نظر تعداد طرف‌های داخلی و خارجی شرکت‌کننده، گسترش سناریوهای آن برای ادغام بخش‌های امنیتی، نظامی، سازمانی و خدماتی و تنوع و درجه‌بندی سناریوهای مختلف آن براساس انواع خطرهای داخلی و خارجی احتمالی در طول برگزاری مسابقات پس از بررسی آنها توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه محسوب می‌شود.

همچنین در این بیانیه آمده است: هدف از این مانور تقویت نقش‌آفرینی مسؤولان مربوطه حین اجرای ماموریت‌های عادی و ماموریت‌های محول شده به آنها در زمان برگزاری مسابقات جهت بررسی سرعت واکنش آنها به حوادث فوق‌العاده، فعال کردن مکانیزم فرمان و کنترل و تقویت همکاری مشترک میان مسؤولان نظامی و غیرنظامی به منظور یکپارچه‌سازی نقش‌ها و اجرای ماموریت‌های مدنظر است.

همچنین به گفته مسؤولان قطری، هدف از این تمرین، تقویت همکاری‌ها با نیروهای کشورهای دوست و برادر، تضمین یکپارچگی اقدامات و همکاری مشترک برای رسیدن به بهترین تجربه‌های امنیتی در حوادث و فعالیت‌های ورزشی بزرگی است که کشور قطر میزبان آنها خواهد بود.

چند کشور نیز در این تمرین شرکت می‌کنند تا از تخصص و تجربه خود در حوزه تامین امنیت رویدادهای مهم استفاده کنند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *