خبرنگاران: مدارک کسانی که به‌نام خبرنگار از کشور منتقل شده‌اند بررسی شود

فعالان رسانه‌ای در کابل خواستار بررسی اسناد کسانی شدند که به نام خبرنگار و فعال رسانه‌ای در عملیات تخلیه از افغانستان خارج شده‌اند.گزارش شده که در پرواز چارترشده یک شرکت هوایی خصوصی افغانستان بجای خبرنگاران، اقارب رییس این شرکت منتقل شده‌اند.

به گزارش کابل۲۴، شماری از خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی امروز (دوشنبه، ۵ میزان) در یک نشست خبری هم گفتند که شماری از چاپ‌خانه‌ها، رسانه‌ها و نهادهای فعال در عرصه‌ مصونیت خبرنگاران اسناد جعلی را در بدل پول درست و اقارب و دوستان‌شان را به نام خبرنگار و فعال جامعه مدنی از افغانستان خارج کرده‌اند.

نصیر اخترزی؛ مسئول گروه جامعه مدنی و خبرنگاران گفت کشورهایی که افرادی را به نام خبرنگار تخلیه کرده‌اند باید اسنادهای‌شان را بررسی و با رسانه‌های مربوطه‌ شان تماس بگیرند.

به گفته او، از نام خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی سوءاستفاده شده است.

به تازگی یک رسانه‌ خارجی گزارش داده که در یک پرواز شرکت هوایی کام‌ایر، ۱۵۵ نفر از اقارب رییس این شرکت به جای خبرنگاران به امارات متحده عربی انتقال داده شده‌اند‌.

بلومبورگ نوشته زمانی که وزارت خارجه امریکا متوجه این موضوع می‌شود، استفاده از خطوط هوایی کام‌ایر برای انتقال افراد در معرض خطر را متوقف می‌کند.

کام‌ایر اما با رد این ادعا گفته که این شرکت در جریان پروازهای تخلیه، دخالتی در انتخاب افراد برای خروج نداشت و تنها انتقال آنان را به عهده داشت

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *