حمایت جمهوری‌خواهان از اخراج مهاجران ‘غیرقانونی’ از امریکا

رویترز نوشت بسیاری از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در انتخابات مقدماتی «سه‌شنبه بزرگ»، گفته‌اند که مهاجرت موضوع اصلی آنها است و مهاجران «غیرقانونی» در این کشور باید اخراج شوند. ترامپ هم در کارزارهای انتخاباتی وعده داده مهاجران غیرقانونی را از امریکا اخراج کند.

به گزارش کابل۲۴؛ با برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری در روزی که به سه‌شنبه بزرگ معروف است، انتظار می‌رود جایگاه جو بایدن و دونالد ترامپ، به عنوان دو نامزد اصلی حزب دموکرات و حزب جمهوری‌خواه تثبیت شود.

در روز پنج مارچ، رای‌دهندگان در ۱۵ ایالت و یک قلمرو ایالات متحده به پای صندوق‌های رای رفتند.

بر اساس اولین نتایج و نظرسنجی‌ها، دونالد ترامپ در ایالت‌های کارولینای شمالی، ویرجینیا، آرکانزاس، ورمونت، آلاباما، ماساچوست، تگزاس، کلرادو، مینه سوتا، مین و تنسی پیروز شده است. انتخابات هنوز در چند ایالت دیگر از جمله کالیفرنیا در حال برگزاری است.

برپایه گزارش رویترز، طبق نظرسنج‌ها اخراج مهاجران «غیرقانونی» از مطالبات رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در سه‌شنبه بزرگ است.

اخراج مهاجران غیرقانونی از خاک امریکا یکی از وعده‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است.

ترامپ قصد داشت در روز سه‌شنبه بزرگ، بر تنها رقیب باقی‌مانده‌اش برای نامزدی جمهوری‌خواهان، نیکی هیلی، پیروز شود و این اتفاق نیز افتاد.

او متعهد شده است که در صورت شکست جو بایدن، رییس‌جمهور فعلی در پنجم نوامبر امسال، بزرگ‌ترین اخراج مهاجران در تاریخ امریکا را انجام دهد.

بر اساس نظرسنجی‌های خروجی ادیسون ریسرچ، در سه ایالتی که رای‌دهندگان به پای صندوق‌های رای رفتند، ۶۹ درصد از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در کالیفرنیا، ۶۲ درصد در کارولینای شمالی و ۵۹ درصد در ویرجینیا از اخراج مهاجران غیرقانونی حمایت کردند.

در کارولینای شمالی، از جمله ایالت‌هایی که نقشی تعیین‌کننده در انتخابات عمومی در پنجم نوامبر امسال دارد، ۴۹ درصد موافق ممنوعیت ملی سقط جنین بودند، در حالی که تنها ۴۵ درصد مخالف آن بودند. با این حال، اکثریت رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در کالیفرنیا و ویرجینیا از ممنوعیت سقط جنین حمایت نکردند.

ترامپ با آنکه از ابتدا به رغم داشتن پرونده‌های کیفری متعدد بر مبارزات انتخاباتی جمهوری‌خواهان تسلط داشت، تا کنون به جز یک مورد در همه رقابت‌ها پیروز شده و تعداد نامزدهای نهایی جمهوری‌خواهان را به دو نفر رسانده است.

نیکی هیلی، سفیر سابق امریکا در سازمان ملل در دوره ریاست جمهوری ترامپ، با سؤالات فزاینده‌ای در مورد اینکه تا چه زمانی به مبارزات انتخاباتی طولانی خود ادامه خواهد داد، مواجه است، به‎‌ویژه پس از آنکه ۱۰ روز پیش در ایالت زادگاه خود، کارولینای جنوبی نیز شکست خورد.

ترامپ به فاکس نیوز گفت که تمرکزش روی بایدن است و افزود: «امشب در همه ایالت‌ها پیروز خواهیم شد.»

در سوی دیگر، اگرچه فعالان مخالف حمایت قاطع جو بایدن از اسرائیل، از مسلمانان امریکایی و مترقی‌ها خواسته بودند که به این سیاست اعتراض کنند، ، انتظار می‌رفت جو بایدن به راحتی در رقابت‌های حزب دموکرات در روز سه شنبه برنده شود.

براساس اولین نظرسنجی‌های پس از پایان رای‌گیری، جو بایدن در ایالت‌های ورمونت و کارولینای شمالی پیروز شده است.

بایدن روز سه‌شنبه گفت:«انتخابات فرصتی برای مقابله با تفرقه، افراطی‌گری و خشونتی است که جمهوری‌خواهان طرفدار شعار ‘امریکا را دوباره بزرگ کنیم’، رواج می‌دهند.»

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *