روسیه هم‌زمان با تحویل سلاح‌های امریکایی به اوکراین تولید تسلیحات خود را افزایش می‌دهد

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز چهارشنبه ضمن صدور دستوری مبنی بر افزایش تولید اسلحه تاکید کرد که تحویل تسلیحات برای جنگ اوکراین باید سریع‌تر شود.

دستور وزیر دفاع روسیه در حالی صادر می‌شود که جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا هفته گذشته مصوبه کنگره مبنی بر اختصاص ۶۱ میلیارد دالر کمک نظامی به اوکراین را امضاء کرد. این کمک‌ها شامل تجهیزات توپخانه‌ای، سیستم‌های راکتی، مهمات ضدتانک و دیگر انواع تسلیحات می‌شود.

کابل ۲۴: روسیه به تدریج در حال پیشروی در مناطق حساس از خط هزار کیلومتری جبهه نبرد با اوکراین است. برخی از مقام‌های روس از اینکه حمایت امریکا ممکن است باعث افزایش درگیری‌ها بین دو طرف شود ابراز نگرانی کرده‌اند.

سرگئی شویگو ضمن بازدید از پهپادهای نظارتی و دیگر تجهیزات نظامی کشورش تاکید کرد که به شرکت‌های فعال در عرصه صنایع نظامی دستور داده شده است تا زمان مورد نیاز برای تولید سلاح را کاهش دهند.

ارتش روسیه هم‌اکنون کنترل حدود ۱۸ درصد از خاک اوکراین را در دست دارد. این در حالی است که نیروهای روسیه پس از شکست عملیات ضدتهاجمی اوکراین موفق به پیشروی شده‌اند.

ویلیام برنز، مدیر سیا ماه گذشته پیش از تصویب طرح اختصاص کمک نظامی به اوکراین در مجلس نمایندگان امریکا گفته بود که اوکراین ممکن است تا پایان سال جاری در جنگ شکست بخورد.

توانایی روسیه در بسیج صدهاهزار نیروی نظامی و افزایش ظرفیت تولید سلاح خود خارج از حد انتظار امریکا و دیگر متحدان این کشور در ناتو بود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین روز دوشنبه گفته بود که ورود سلاح‌های حیاتی امریکا در حجم کم به کشورش آغاز شده است.

او با این حال هشدار داده بود که در برابر پیشروی‌های ارتش روسیه باید روند تحویل سلاح سریعتر شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *