روسیه: به رسمیت شناختن طالبان در دستور کار نیست

سرگئی لاوروف؛ وزیر خارجه روسیه می‌گوید که به رسمیت شناختن حکومت طالبان در دستور کار مسکو نیست.او که در نیویارک به سر می‌برد در یک نشست خبری خبری گفت که روسیه تاکنون گامی برای به رسمیت شناختن طالبان برنداشته است.

سرگئی لاوروف گفت که حکومت سرپرست طالبان از منظر اعتقادی-قومی و سیاسی بیان‌گر حکومت فراگیر در افغانستان نیست.

با با این حال، وزیر خارجه روسیه رهبران طالبان را به «رفتارهای متمدنانه» تشویق کرد.

وزیر خارجه روسیه در ادامه اظهاراتش عنوان کرد که نباید به افراط گرایی و تروریزم اجازه نفوذ به کشورهای همسایه را داد که این موضوع به طالبان بستگی دارد.

لاوروف خواستار پایبندی طالبان به وعده‌هایش شد و گفت: “موضوع کاهش تحریم‌ها علیه طالبان در شورای امنیت مطرح نشد و این گروه باید به وعده‌های خود عمل کند.”

وزیر امور خارجه روسیه در عین حال تصریح کرد که آن کشور از طالبان در مبارزه با داعش و سایر نهادهای تروریستی حمایت می‌کند.

لاوروف در بخشی از صحبت‌هایش با انتقاد از خروج شتاب‌زده نیروهای امریکایی از افغانستان گفت که امریکا بدون سنجیدن عواقب خروج شتاب‌زده از افغانستان، مسبب به جا ماندن بخش زیادی از تجهیزات در این کشور است.

او افزود که نیاز است همه کشورها مطمئن شوند که از این سلاح‌ها برای اهداف غیرسازنده استفاده نمی‌شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *