روسیه یک موشک مافوق صوت را آزمایش کرد

روسیه اعلام کرد، به صورت موفقیت آمیز موشک کروز مافوق صوت از نوع “زیرکن” را که ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری این کشور آن را ستود و بخشی از نسل جدید سامانه‌های تسلیحاتی بی‌نظیر این کشور برشمرد، آزمایش کرده است.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از سی ان ان، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این موشک از ناومحافظ گروشکوف در دریای سفید پرتاب شده و به هدفی دریایی در فاله ۴۰۰ کیلومتری اصابت کرده که دومین آزمایش آن طی دو هفته است.

وزارت دفاع روسیه رسما افزود: ناو گروشکوف وابسته به ناوگان شمالی در دریای سفید موشک مذکور را شلیک کرد که در چارچوب ادامه تمرینات شلیک موشک‌های مافوق صوت بوده است. این وزارتخانه همچنین فایل تصویری از پرتاب موشک منتشر کرد.

امریکا، چین و کوریای شمالی در رقابت بر سر موشک‌های مافوق صوت هستند که نسل بعد سلاح‌های دور برد است و رهگیری و شناسایی آنها بسیار دشوار است.

روسیه در حالی از ازمایش موفقیت آمیز موشک جدید مافوق صوت خبر می‌دهد که بحران کریمه و اوکراین رابطه روسیه و انریوا به شدت روابط روسیه و امریکا را تحت تاثیر قرار داده‌است.

وزیر خارجه امریکا به روسیه هشدار داده است که در صورت حمله روسیه به اوکراین این کشور پاسخ سخت و هزینه سنگین را خواهد پرداخت.

این موشک‌های مافوق صوت به سرعت در پوشش بالایی جو با پنج برابر سرعت و حدود ۶۲۰۰ کیلومتر در ساعت شلیک می‌شوند.

این در حالیست که دبیرکل ناتو آزمایش های موشکی روسیه را نگران کننده توصیف کرده‌است.

ناتو که اخیرا در مورد اقدامات روسیه در اوکراین هشدار داده است گفته است روسیه در مورد اقدامات موشکی و اتمی اش به هیچ کس پاسخگو نیست.

پوتین در آخرین سخنان اش گفته است که زیرساخت های نظامی ناتو در اوکراین خط سرخ ماست.

به کوری وزیر خارجه روسیه نیز به امریکا هشدار داده‌است که ناتو روسیه محاصره کرده‌است.

 

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *