مقام روس: امریکا و‌ بریتانیا با همکاری تروریست‌ها در ناامن سازی افغانستان هم‌دست هستند

سرگئی ناریشکین، مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه، بار دیگر، سازمان‌های استخباراتی امریکا و بریتانیا را به همکاری با گروه‌های تروریستی در آسیا متهم می‌کند.

به گزارش کابل ۲۴ به نقل از تاس، این مقام روس ناوقت روز جمعه، ۴ جوزا، به خبرنگاران گفته است که القاعده و داعش «ساختارهای تروریستی نفرت‌انگیز»، زاییده سازمان‌های اطلاعاتی این دو‌ کشور هستند.

این مقام امنیتی روس که در حاشیه نشست مقام‌های امنیتی کشورهای مشترک‌المنافع در بیشکک قرغیزستان سخن می‌گفت، افزوده است که واشنگتن و لندن با گروه‌های تروریستی برای بی‌ثبات کردن اوضاع در افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی همکاری می‌کنند.

او تأکید کرده که سوریه تنها نمونه واضح این موضوع نیست، بلکه افغانستان هم بیش‌ترین آسیب را از این ناحیه دیده است.

مقام‌های روسیه بارها امریکا و دیگر کشورهای غربی را متهم به بی‌ثبات کردن کشورهای آسیایی با استفاده از گروه‌های تروریستی کرده‌اند.

روز گذشته شماری از کشورها مشترک‌المنافع نسبت به افزایش تهدید تروریسم ابراز نگرانی کردند، از جمله رییس کمیته امنیت ملی قرغیزستان گفت که گروه‌های تروریستی در ولایات شمالی افغانستان در حال رشد هستند.

روسیه بارها امریکا را متهم به حمایت از داعش در افغانستان برای بی ثبات کردن این کشور و دیگر نقاط خاورمیانه و آسیا متهم کرده‌است.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که امریکا مانع حملات هوایی بر مواضع داغش در سوریه شده‌است.

وزارت دفاع روسیه ادعا کرده است که، امریکا حمله به اعضای متواری داعش از ابوکمال سوریه را رد کرده است.

وزارت دفاع روسیه با انتشار اطلاعیه ای ضمن ادعای اینکه نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا به محافظت ازگروه تروریستی داعش می‌پردازند، اعلام کرد: “امریکا برخلاف تمامی هشدارهای روسیه، درخواست حمله هوایی به اعضای داعش که از منطقه ابوکمال سوریه عقب نشینی کرده اند، را رد کرده است”.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *