موشک‌های اس ۴۰۰ روسی به هند تحویل داده می‌شود

روسیه تحویل سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ تریومف به هند را آغاز کرد.به دیمیتری شوگایف، مدیر سرویس فدرال همکاری‌های فنی-نظامی (FSMTC) پیش از نمایشگاه هوایی دبی گفت: روسیه شروع به تامین سامانه های موشکی ضد هوایی اس-۴۰۰ (SAM) به هند کرد.

وی گفت: «تامین تجهیزات سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ برای هند آغاز شده و طبق برنامه در حال انجام است».

S-400 Triumph (طبق طبقه بندی ناتو – SA-21 Growler) یک سامانه موشکی ضد هوایی برد بلند و متوسط ​​نسل جدید است. طراحی شده برای انهدام بسیار موثر هواپیماهای استراتژیک و تاکتیکی، موشک های بالستیک، اهداف مافوق صوت و سایر سلاح های حمله هوایی در شرایط الکترونیکی و انواع دیگر اقدامات متقابل.

روسیه و هند قراردادی را برای تامین اس-۴۰۰ در اکتبر ۲۰۱۸ امضا کردند. همانطور که قبلا گزارش شده بود، پنج مجموعه هنگ از سیستم ها ۵٫۴۳ میلیارد دلار برای دهلی هزینه خواهد داشت. هند پس از چین و ترکیه سومین خریدار خارجی این مجتمع ها شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *