جریان صدر در انتخابات پارلمانی عراق صدرنشین شد

اعلام جزئی نتایج انتخابات پارلمان عراق که در روز جمعه و یکشنبه برگزار شد، نشان از پیشروی فراکسیون صدر دارد.

به گزارش کابل ۲۴، به نقل از بغداد الیوم، اعلام جزئی نتایج انتخابات پارلمان عراق که در روز جمعه و یکشنبه برگزار شد، نشان از پیشروی فراکسیون صدر دارد.

بنا بر گزارش‌ها، فراکسیون صدر در شش ولایت جنوبی و مرکزی عراق شامل نجف، کربلا، واسط، المثنی، میسان و دیوانیه که عموما شیعه‌نشین هستند، بیشترین آرا را به دست آورده است و تعداد کرسی‌هایش به عدد ۲۵ رسیده است.

کمیساریای عالی مستقل عراق اعلام کرد، نتایج جزئی انتخابات پارلمانی عراق نشان می‌دهد فراکسیون صدر از مجموع ۱۱ ولایت از کل ۱۸ استان کشور در پنج ولایت پیشتاز است.

طبق این نتایج، فراکسیون صدر ۲۳ کرسی و بعد از آن «نوری مالکی»، رئیس ائتلاف دولت قانون ۱۰ کرسی و ائتلاف فتح به ریاست «هادی العامری» هشت کرسی به دست آورده‌اند.

این در حالی است که نماینده‌های مستقل و وابسته به اعتراضات اکتبر نیز توانسته‌اند در این دوره نماینده‌هایی به پارلمان برسانند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *