آب نمک روند سرعت کرونا در ریه‌ها را کند می‌کند

محققان گزارش می‌دهند که محلول آب نمک ممکن است به توقف عملکرد کروناویروس کمک کند.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از مدیسن نت، با این حال از آن‌جائیکه نمک نمی‌تواند از تکثیر ویروس جلوگیری کند، از اینرو محافظت کامل در برابر عفونت یا درمان کووید ۱۹ را ارائه نمی‌دهد.

«کریستیان گازو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه سائوپائولو برازیل، می‌گوید: «این یک راه حل واحد نیست و باید در چند روز اول پس از ابتلاء به عفونت مورد استفاده قرار گیرد.»

در این مطالعه، محلول نمکی کلرید سدیم ۱.۱ درصد (سالین) در آزمایش سلول‌های ریه آلوده در آزمایشگاه، تکثیر ویروس را تا ۸۸ درصد کاهش داد.

وی در ادامه می‌افزاید: «کاهش تکثیر ویروس به معنای کاهش شدت بیماری و پاسخ التهابی است. کووید ۱۹ یک بیماری پیچیده است که شامل مرحله تکثیر ویروسی است که سالین می‌تواند آن را درمان کند و سپس وارد مرحله التهاب سیستمیک که بسیار گسترده‌تر است، می‌شود.»

به گفته گازو، «این مرحله دوم می‌تواند شدید باشد و منجر به عوارض متعددی در اندام‌های مختلف شود.»

محققان می‌گویند اگر این راهکار در آزمایشات بالینی مؤثر واقع شود، می‌تواند به توسعه روش‌های جدیدی برای پیشگیری یا درمان کووید ۱۹ منجر شود.

به گفته محققان، در حال حاضر این دارو برای پیشگیری از سایر بیماری‌های تنفسی استفاده می‌شود و می‌تواند با کاهش بار ویروسی شدت کووید ۱۹ را به حداقل برساند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *