عربستان سعودی رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد

عربستان سعودی کمپاین پیشنهاد رسمی خود را برای میزبانی رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۳۴ آغاز کرد. رقابتی که سعودی در آن بی‌رقیب است و این کشور تنها نامزدی است که پیشنهاد میزبانی رقابت‌های جام جهانی فوتبال در آن سال را ارائه کرده است.

عربستان برای این کمپاین شعار خود را «با هم در حال رشد» انتخاب کرده و لوگویی هم برای میزبانی از جام جهانی طراحی کرده که در آن عدد ۳۴ دیده می‌شود.

به گزارش کابل۲۴، رئيس فدراسیون فوتبال عربستان سعودی می‌گوید این لوگو برای به تصویر کشیدن «ماهیت ملت جوان عربستان، جامعه پر جنب و جوش و البته میراث غنی آن» طراحی شده است.

انتظار می رود فیفا قبل از پایان سال ۲۰۲۴ در رای گیری بدون مناقشه توسط ۲۱۱ فدراسیون عضو هیئت حاکمه، عربستان سعودی را به عنوان میزبان معرفی کند.

هرچند تاریخ و محل برگزاری این رای‌گیری هنوز اعلام نشده اما با توجه به نبود رقیب برای عربستان به نظر می‌رسد این کشور بدون دردسر به افتخار کسب میزبانی جام جهانی که با حضور ۴۸ کشور برگزار خواهد شد، نائل آید.

نخستین دوره جام جهانی ۴۸ تیمه قرار است در سال ۲۰۲۶ در سه کشور امریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود و پس از آن جام جهانی ۲۰۳۰ هم سه میزبان خواهد داشت که عبارتند از: «اسپانیا، پرتگال و مراکش» همچنین به مناسبت یکصدمین سالگرد برگزاری جام جهانی قرار است یک بازی به آرجانتین، پاراگوئه و اروگوئه داده شود.

با این حال عربستان پس از دو دوره میزبانی مشترک جام جهانی، پس از قطر به نخستین کشوری تبدیل می‌شود که به تنهایی میزبان این بازی‌ها خواهد بود.

فیفا با اختصاص میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ به کشورهایی از قاره‌های آفریقا، اروپا و امریکای جنوبی اجازه داد تا بار دیگر میزبانی جام جهانی به خاورمیانه بیاید؛ جایی که عربستان در این کمپاین باید با کشورهایی از قاره آسیا و اقیانوسیه رقابت می‌کرد اما در نهایت همه کنار رفتند تا سعودی برگزار کننده جام جهانی ۲۰۳۴ باشد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *