صندوق سرمایه‌گذاری عربستان باشگاه نیوکاسل انگلستان را خرید

کنسرسیومی به رهبری صندوق سرمایه‌گذاری همگانی عربستان سعودی، رسما مالک باشگاه نیوکاسل یونایتد انگلستان شد.ارزش این توافقنامه سیصد میلیون پوند اعلام شده است.

سازمان لیگ برتر انگلستان روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: «در پی تکمیل [مراحل قانونی]، این باشگاه به کنسرسیوم فوق فروخته شده‌ است.»

به گزارش کابل۲۴ به نقل از بی‌بی‌سی، سازمان لیگ انگلستان «تضمین قانونی الزام‌آور» به دست آورده است که دولت عربستان سعودی در مدیریت باشگاه نیوکاسل دخالتی نخواهد داشت.

صندوق سرمایه‌گذاری همگانی عربستان سعودی (پی‌آی‌اف) هشتاد درصد هزینه‌های باشگاه را تامین خواهد کرد.

در بیانیه لیگ برتر آمده است: «همه طرفین خوشحال‌ند که این فرایند به انجام رسیده است و به باشگاه فوتبال نیوکاسل یونایتد و هوادارانش اطمینان خاطر و شفافیت خواهد داد.»

تیم نیوکاسل که زمانی از مدعیان بالای جدول لیگ برتر انگلستان بود، در این فصل با چهار شکست، سه مساوی و بدون پیروزی، در رده ماقبل آخر جدول است.

آلن شیرر، اسطوره فوتبال انگلستان و دومین گلزن برتر تاریخ لیگ این کشور، بیشترین سالهای فوتبال حرفه ای خود را در این باشگاه بازی کرد.

سال گذشته هم توافقاتی در خصوص خرید نیوکاسل از سوی صندوق سرمایه‌گذاری سعودی طرح شده بود اما در نهایت به دلیل آنچه نگرانی مسئولان فوتبال انگلستان از کنترل پادشاهی عربستان سعودی بر این باشگاه فوتبال خوانده شد، انتقال انجام نشد.

صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی قرار است ۸۰ درصد از بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری این قرارداد را تامین کند. مسئولان این صندوق مدعی هستند که ارتباطی با دولت عربستان سعودی ندارند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *