خشونت جنسی؛ زنان در بروکسل خواستار تحریم کافه‌ها و بارها شدند

پس از هشتگ (کلوبت را لو بده) که مربوط به جمع‌آوری شهادت زنانی است که بدون اطلاع آن‌ها در کافه‌ها و باشگاه‌های شبانه به آن‌ها مواد مخدر داده شده و سپس مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند، این بار فراخوانی برای تحریم این بارها گرفته شده است.

کافه‌ی در بروکسل

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، یک گروه فمینیستی این اقدامات را در بروکسل کلید زده است. آن‌ها قصد دارند سواستفاده جنسی و تجاوز جنسی و همچنین انفعال مقامات در مواجهه با شکایت‌های قربانیان را محکوم کنند.

شعار آن‌ها این است: «مهمانی‌های شبانه برای سرگرم شدن است، نه اینکه به شما مواد مخدر بدهند و تجاوز کنند!»

از زنان در بروکسل خواسته شد تا در روز جمعه ۱۲ نوامبر (۲۱ عقرب) باشگاه‌های شبانه و بارها را تحریم کنند تا به این طریق اعتراض خود را به این موضوعات نشان دهند.

طی یک ماه گذشته در پی کارزارهای اینترنتی مانند می‌تو (#MeToo) یا بارت را لو بده (#BalanceTonBar)، شهادت‌های بسیاری از زنان در این موضوع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

بر اساس فراخوان یک گروه فمینیستی (Les sous-entendu·e·s) و سازمان فضاهای هنری بروکسل یک تجمع در ساعت هشت شب برنامه‌ریزی شد تا زنان بتوانند «شب امن» خود را ایجاد کنند.

این سازمان‌ها در اطلاعیه و فراخوان خود نوشته‌اند: «ما خواستار زندگی بدون خطر دائمی در همه مکان‌ها هستیم. ما خواهان یک تغییر اساسی و فوری هستیم. زیرا این بلا قرن‌ها است که بیداد کرده است و ما دیگر نمی‌توانیم آن را تحمل کنیم.»

موج جدید جنبش «من هم» در فرانسه؛ روایت‌ها از آزار و تجاوز جنسی در دوره کودکی
این کنشگران مدافع زنان و اقلیت‌های جنسیتی در نامه‌ای خطاب به ۱۹ شهردار منطقه بروکسل خواستار حمایت قضایی از آنچه که آن‌ها به‌عنوان «خشونت جنسی سیستماتیک» در کافه‌ها و باشگاه‌های شبانه بروکسل معرفی کرده‌اند، شدند.

هنوز روشن نیست که این کارزار چقدر می‌تواند عملی و کارساز باشد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *