اسلواکی برای مقابله با ورود پناهجویان صدها نیرو مستقر می‌کند

لودوویت اودور، نخست وزیر اسلواکی روز چهارشنبه ۶ سپتامبر گفت که کشورش برای مقابله با موج فزاینده ورود پناهجویان به این کشور از طریق مرز مجارستان، ۵۰۰ نیرو به این منطقه اعزام می‌کند.

به گزارش کابل۲۴؛ در ماه‌های گذشته شاهد افزایش شمار پناهجویان عمدتاً سوری بوده است که از طریق مجارستان و صربستان وارد اتحادیه اروپا شده و تلاش می‌کنند خود را به کشورهای ثروتمندتر مانند آلمان برسانند.

ورود گسترده پناهجویان به شهرهای کوچک مرزی اسلواکی پیش از آغاز ماه‌های سرد پاییز و زمستان که با انتخابات ۳۰ سپتامبر در این کشور هم‌زمان شده، توجه سیاستمداران را جلب کرده است.

آقای اودور گفت که بستن مرز اسلواکی با مجارستان غیرممکن است، اما این نیروها به پولیس کمک خواهند کرد تا پناهجویان را ثبت و در شهرهای مرزی گشت‌زنی کنند.

او در ادامه تأکید کرد که از مهاجران گذری صحبت می‌کند.

وزارت داخله اسلواکی روز سه‌شنبه اعلام کرد که شمار مهاجران غیرقانونی بازداشت شده در سال جاری میلادی ۹ برابر شده و به بیش از ۲۷ هزار نفر رسیده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *