انفجار مجسمه محمد علی جناح در پاکستان

شبه نظامیان مربوط به ارتش آزادیخواه بلوچستان در پاکستان مجسمه‌ای از محمدعلی جناح؛ موسس پاکستان را که در امتداد بندر گوادر در این ایالت ساخته شده بود، منفجر کردند.

کابل۲۴_ داکتر فرهان؛ مسوول اداره پولیس گوادر به بی‌بی‌سی اردو گفت که مجسمه محمد علی جناح صبح روز یکشنبه انفجار داده شده‌است.

دیگر مقام‌های این منطقه نیز گفته‌‎اند که شبه نظامیانی که مجسمه را هدف قرار دادند به عنوان گردشگر وارد این ساحه شده بودند و تحقیقات بیشتر در مورد این حادثه جریان دارد؛ اما تا کنون کسی در پیوند به آن بازداشت نشده‌است.

در همین حال ارتش آزادیخواه بلوچستان منفجر کردن مجسمه محمد علی جناح را بر عهده گرفته است. در چند روز گذشته حملات ارتش آزادی‌خواه بلوچستان علیه نظامیان پاکستانی نیز افزایش یافته است.

مجسمه محمد علی جناح سه ماه پیش در این ساحه که به دلیل نزدیکی با محل اقامت مقامات امنیتی بندر گوادر از امنیت بالا برخوردار است، نصب شد.

مقامات پاکستانی می‌گویند که شبه نظامیان بمب دست ساز را در این بنای تاریخی نصب کرده بودند؛ اما برخی گزارش ها حاکی از پرتاب شدن بمب دستی به سمت مجسمه است.

محمد علی جناح سیاستمدار مسلمان هندی و بنیانگذار کشور پاکستان بود. او رهبری حزب مسلم لیگ را داشت و در سال ۱۹۴۵ توانست پاکستان را به عنوان کشوری مستقل از هند جدا کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *