تنش میان تهران و اسلام‌آباد؛ پاکستان سفیرش را از ایران فراخواند

اسلام‌آباد همچنین همه دیدارها با مقام‌های ایرانی را لغو کرده است.

به گزارش کابل‌۲۴؛ وزارت خارجه پاکستان گفته در اعتراض به حمله موشکی ایران سفیر خود در تهران را فرامی‌خواند.

این وزارت افزوده است که سفیر ایران در پاکستان که اکنون برای سفر در ایران به سر می‌برد تا اطلاع ثانوی به ماموریت خود در اسلام‌آباد بر نمی‌گردد.

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده که تمام دیدارهای برنامه‌ریزی شده مقام‌های عالی‌رتبه این کشور با مقامات ایران را لغو کرده است.

وزارت خارجه پاکستان روز چهارشنبه (۲۷ جدی) با انتشار بیانیه‌ای، حملات موشکی ایران را نقض آشکار حاکمیت پاکستان، نقض قوانین بین‌المللی و آن را خلاف اصول منشور سازمان ملل خواند.

وزارت خارجه پاکستان گفته حملات ایران غیرقانونی و غیرقابل قبول است و هیچ توجیهی ندارد.

در بیانیه آمده است که پاکستان این حق را برای خود قائل است که به این اقدام غیرقانونی ایران پاسخ دهد.

این وزارت تاکید کرده است که مسئولیت عواقب حمله موشکی ایران بر عهده جمهوری اسلامی خواهد بود.

با وجود اعتراض پاکستان، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران از حملات موشکی سپاه پاسداران به نقاطی در کشورهای سوریه،‌ عراق و پاکستان طی روزهای اخیر تقدیر کرد و آن را در راستای افزایش «آرامش» خواند.

در همین حال، وزیر خارجه ایران در نشست داووس گفت که حملات سپاه پاسداران به پاکستان و عراق با هدف تامین امنیت ایران و کشورهای منطقه انجام شد.

امیر عبداللهیان افزود ایران هیچ تعارفی با تروریست‌های داخل خاک عراق و پاکستان که امنیت ایران را تهدید می‌کنند، ندارد

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، روز سه‌شنبه از حمله موشکی و پهپادی ایران به خاک پاکستان خبر داد و نوشت که در این حمله «دو مقر گروهک جیش الظلم (جیش العدل)» منهدم شدند.

گفته می‌شود که موشک‌ها در شهر پنجگور بلوچستان پاکستان اصابت کرده است.

در پی این حمله وزارت خارجه پاکستان گفت که در این حمله دو کودک کشته و سه دختر زخمی شدند.

روابط پاکستان و ایران در سال‌های اخیر آرام و بی تنش بوده است اکنون با این حملات به نظر می‌رسد بحران و تنش بر سر روابط دو همسايه مسلمان سايه خواهد افگنده.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *