فعالیت تلویزیون تمدن و دانشگاه خاتم‌النبیین متوقف می‌شود

وزارت عدلیه اعلام کرده است که فعالیت تلویزیون خصوصی تمدن به دلیل وابستگی به حزب «حرکت اسلامی افغانستان» و استفاده از زمین غضب‌شده دولتی متوقف می‌شود.

کابل ۲۴: برکت‌الله رسولی، سخنگوی وزارت عدلیه روز پنج‌شنبه، ۱۷ جوزا، در شبکه اجتماعی ایکس نگاشته است که رسانه‌های متعلق به احزاب سیاسی افغانستان حق فعالیت ندارند.

رسولی افزوده است: «احزاب سیاسی در کشور ملغا اند و رسانه‌های متعلق به آن‌ها نیز حق فعالیت ندارند.»

به گفته وی، هیأتی از وزارت عدلیه به تلویزیون تمدن رفته و تصمیم این وزارت را به مسوولان این رسانه اطلاع داده است.

در اعلامیه‌ی که از سوی وزارت عدلیه منتشر شده نیز آمده‌است که فعالیت سیاسی احزاب سیاسی در کشور ممنوع اعلام شده و نهاد‌های مربوط به احزاب سیاسی نیز حق فعالیت ندارند.

در اعلامیه آمده‌است که فعالیت مدرسه و دانشگاه خاتم‌النبیین که متعلق به حزب حرکت اسلامی است لغوشده است نیز حق فعالیت ندارد.

سخنگوی وزارت عدلیه گفته است که ساختمان این نهاد تحصیلی و آموزشی بر زمین‌های غضب‌شده “امارتی” ساخته شده‌است و بسته می‌شود.

گفتنی است که پیشتر منابع از تلویزیون تمدن گفته بودن که هیأتی از وزارت عدلیه برای متوقف ‌کردن نشرات وارد ساختمان این رسانه شده‌اند.

این در حالی است که چندی پیش نیز نشرات دو شبکه تلویزیونی‌، نور و بریا که مربوط به جمعیت اسلامی و حزب اسلامی هستند متوقف شده بودند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *