سفارت افعانستان در بلجیم مورد حمله قرار گرفت

سفارت افغانستان در بلجیم از «حمله» تعدادی از افراد به ساختمان این سفارت خبر داده‌است.این سفارت امروز (دوشنبه، ۵ میزان) در اعلامیه‌ای گفته‌است که تعداد شش نفر از افراد «اوباش» که خود را شهروندان «دموکرات» افغانستان اعلام کردند، با استفاده از تاریکی شب و رخصتی عمومی به ساختمان سفارت افغانستان در بلجیم حمله کرده و با زور وارد آن شده‌اند.

در این اعلامیه آمده‌است که افراد یادشده با شکستاندن کلکین‌‍‌ها و دروازه‌های امنیتی وارد سفارت شده و محافظان را مورد ضرب و شتم قرار داده و آنها را تهدید به مرگ کرده‌اند.

سفارت افغانستان در بلجیم گفته افرادی که وارد این سفارت شده، به کمره‌های امنیتی آسیب رسانده و آن را خاموش کرده‌اند. در اعلامیه آمده که این افراد به دوسیه‌ها و اسناد بهادار نیز دست‌بردزده و بخشی از آن را تخریب کرده‌اند.

این سفارت گفته‌است که با وجود صحبت سفیر با حمله‌کنندگان برای حفظ آرامش و حمله مسئله بدون مداخله پولیس، حمله با بازداشت «مهاجمان» پایان یافته است.

ادعا می‌شود، هواداران جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود وارد سفارت افغانستان در بلجیم شده‌اند. از این موضوع ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر شده‌است.

سفارت افغانستان در بلجیم گفته است که این سفارت زیر بیرق سه رنگ به فعالیت خود ادامه داده و همه روزه خدمات قونسلی را به افغان‌های مقیم بلجیم و لوکزامبرگ ارایه می‌‌کند؛ اما در حاضر در روند خدمات اختلال به میان آمده است.

سفارت افغانستان در بلجیم یادآور شده که در «برخورد نادرست و غیر مدنی» این گروه شش نفری که در بازداشت پولیس هستند، به سفارت خسارت زیاد وارد شده؛ اما تاکنون میزان آن مشخص نیست

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *