کشتی هواپیمابر امریکا به اقیانوس هند رفت

کشتی هواپیمابر اتمی نیروی دریایی امریکا با عنوان ناو «کارل وینسون» برای مشارکت در یک رزمایش چهارجانبه به اقیانوس هند اعزام شده است.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از فایننشال اکسپرس، ناو هواپیمابر اتمی نیروی دریایی امریکا با عنوان ناو «کارل وینسون» برای مشارکت در یک رزمایش چهارجانبه به اقیانوس هند اعزام شده است.

گفته شده این ناو هواپیمابر امریکا جهت شرکت در رزمایش «مالابار» که با حضور واشنگتن در کنار کشورهای هند، ژاپن، استرالیا برگزار می‌شود وارد اقیانوس هند خواهد شد.

رزمایش یادشده قرار است در خلیج بنگال و در چند مرحله از جمله نبرد فرضی ناوهای حاضر با همدیگر و در مشارکت با جنگنده‌های هندی برگزار شود.

این رزمایش بخشی از تلاش‌های مربوط به برقراری تعادل در مقابل قدرت نظامی و اقتصادی چین در منطقه قلمداد می‌شود.

چین با توسعه توان نظامی اش به ویژه در عرصه نیروی دریایی، اکنون برای به چالش کشیدن امریکا در اقیانوس هند آماده است. در آوریل ۲۰۱۸، در شصت و نهمین سالگرد تأسیس نیروی دریایی چین، نخستین ناوهواپیمابر تولید داخل این کشور از شهر بندری دالیان در دریای بوهای حرکت کرد. همان ایام که یک وبگاه نظامی چین با اشاره به سه کشور آمریکا، ژاپن و هند به عنوان سه رقیب اصلی اش نوشته بود: نخستین ناوهواپیمابر ساخت داخل چین کمی حرکت کرد و آمریکا، ژاپن و هند از ناراحتی درهم فرو رفتند.

سال گذشته نیروی دریایی چین با ناوهای جنگی و زیردریایی‌های بیشتر از امریکا به بزرگ‌ترین نیروی دریایی دنیا تبدیل شد و اکنون به ساخت کشتی‌های جدید با سرعت بسیار بالا ادامه می‌دهد. هرچند ناوگان آمریکایی همچنان برتری خود را حفظ کرده اما سرعت توسعه آن کندتر از چین است

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *