ستاره تنیس سیاستمدار عالی‌رتبه چین را به آزار جنسی متهم کرد

به گزارش کابل۲۴ به نقلداز یورونیوز،پنگ شوای که سابقه قهرمانی در رقابت‌های دو نفره رولان گروس ۲۰۱۴ را در کارنامه خود دارد ادعا کرده است که حدود ۳ سال پیش مجبور شده در خانه جانگ گائولی با او رابطه جنسی داشته باشد.

این ادعای پنگ شوای بسرعت از شبکه های اجتماعی چین حذف شد. جستجوی نام او و جانگ گائولی در پلتفرم چینی ویبو (Weibo) و همچنین جستجوگر بایدو (Baidu) در حال حاضر نتیجه ندارد و مسئولان کنترل بر فضای مجازی چین آن را فیلتر کرده‌اند.

از سال ۲۰۱۸ به این سو افشاگرهایی از آزار و اذیت جنسی به سبک جنبش MeToo در چین در جریان است ولی تاکنون سابقه نداشته به یک سیاستمدار در این خصوص اتهامی وارد شود.

جانگ گائولی ۷۵ ساله، تا اوایل سال ۲۰۱۸ از اعضای دائمی دفتر سیاسی حزب کمونیست چین بود و از این حیث باید نام او را در فهرست ۷ مرد قدرتمند این کشور قرار داد.

پنگ شوای که ۳۵ سال دارد ادعا می کند که سه سال پیش بعد از یک دست بازی تنیس با جانگ گوئلی مجبور شده با او به اتاق خواب برود و تن به یک رابطه بدون رضایت بدهد. این در حالیست که این ستاره تنیس ۷ سال پیش هم با معاون نخست وزیر رابطه جنسی را تجربه کرده بود.

خانم شوای اما در مورد رابطه سه سال پیش در شبکه های اجتماعی نوشته که در ابتدا خیلی ترسیده بوده. ابتدا درخواست را رد می کند در حالیکه گریه اش بند نمی آمده…. و در حالیکه اشک می ریخته و بدنش می لرزیده مجبور می شود به رابطه جنسی تن درهد.

پنگ شوای ادعا کرده که حتی همسر جانگ گوئلی هم در جریان بوده و بیرون از اتاق مواظب بوده است.

پنگ شوای می گوید بعد از این ماجرا او «معشوقه» این سیاستمدار سابق بوده و رابطه آنها تنها هفته گذشته و در پی یک مشاجره بهم خورده است. این تنیس باز گفته هیچ مدرکی برای اثبات ادعای خود ندارد.

پنگ شوای که زمانی شماره یک تنیس در رقابت‌های دونفره بود اکنون در رتبه ۱۸۹ وی تی ای قرار دارد و در سال ۲۰۱۸ هم بدلیل تلاش برای متقاعد کردن هم تیمی‌اش برای انصراف از رقابت‌های ویمبلدون به شش ماه تعلیق و پرداخت ۱۰ هزار دالر جریمه محکوم شده بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *