اتحادیه اروپا ۱۵۰ میلیون یورو برای مهاجران افغان در ایران و پاکستان اختصاص داد

نهاد حفاظت مدنی و کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا (ECHO) گفته که ۱۵۰ میلیون یورو کمک بشردوستانه برای رسیدگی به بحران بشری در افغانستان اختصاص داده‌است.

کابل ۲۴: این نهاد روز دوشنبه، ۲۱ جوزا، با نشر اعلامیه‌ای نوشته که با توجه به وخامت اوضاع بشردوستانه در افغانستان، اتحادیه اروپا ذخیره کمک‌های اضطراری خود را برای جلوگیری از خطر قحطی در این کشور فعال کرده است.

طبق اعلامیه، از این مقدار ۱۲۶ میلیون یورو در داخل افغانستان، بیش از ۱۱ میلیون یورو برای رسیدگی به نیازهای پناهجویان افغانستان در پاکستان و نزدیک به ۱۱ میلیون یوروی دیگر نیز برای رسیدگی به نیازهای مهاجران افغانستان در ایران و همچنان تقویت آمادگی در برابر بلایا مصرف می‌شود.

این نهاد افزوده است که کمک‌های مالی اتحادیه اروپا برای پاسخگویی به نیازهای آسیب‌پذیرترین جمعیت‌ها، به‌ویژه در جوامع صعب‌العبور ادامه خواهد یافت.

از جانبی، یانز لینارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا گفته که مردم افغانستان در حال حاضر با یکی از بدترین بحران‌های بشردوستانه در جهان روبه‌رو هستند.

طبق اظهارات وی، بیش از ۵۰ درصد مردم به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و بیش از ۸۵ درصد مردم در فقر هستند.

پیش از این، دفتر همأهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) گفت که معیشت و امنیت غذایی در افغانستان در خطر است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *