اتحادیه اروپا شرکت اپل را یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو جریمه کرد

اتحادیه اروپا روز دوشنبه شرکت امریکایی اپل را به دلیل نقض مقررات ضدانحصار در بازار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو جریمه کرد.

این جریمه به دلیل رویکرد شرکت اپل در زمینه ارائه خدمات پخش آنلاین موسیقی وضع شده است. به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا شرکت اپل تولیدکنندگان اپلیکیشن‌ها را از اطلاع رسانی در مورد گزینه‌های جایگزین برای سرویس پخش آنلاین موسیقی این شرکت بازداشته بود.

این در حالی است که گزینه‌های جایگزین «اپل موزیک» برای کاربران ارزان‌تر بودند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز؛ مارگارت وستاگر، کمیسر امور رقابت در بازار اتحادیه اروپا در این مورد گفت: «این کار غیرقانونی بود و بر میلیون‌ها مصرف‌کننده اروپایی تاثیر گذاشت.»

به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا شرکت اپل تقریبا به مدت یک دهه مقررات ضدانحصار در بازار را نقض کرده است.

تحقیق کمیسیون اروپا در مورد نقض این مقررات در پی شکایت شرکت «اسپاتیفای» از رقبای «اپل موزیک» در زمینه پخش آنلاین موسیقی انجام شد.

این شکایت پنج سال پیش مطرح شده بود. شرکت «اسپاتیفای» ۵۶ درصد از بازار پخش آنلاین موسیقی در اروپا را در اختیار دارد.

شرکت اپل در همین راستا در واکنش به جریمه خود ضمن انتقاد از تصمیم کمیسیون اروپا آن را زمینه‌ساز تحکیم جایگاه «اسپاتیفای» در اروپا دانست.

جریمه مالی سنگین شرکت اپل از سوی اتحادیه اروپا در حالی اعلام می‌شود که مقام‌های این اتحادیه قرار است اجرای مقررات جدید برای شرکت‌های بزرگ عرصه فناوری را روز پنجشنبه آغاز کنند.

شرکت‌های اپل، متا، آلفابت و بایت دانس از جمله شرکت‌هایی هستند که با محدودیت‌های جدیدی روبرو خواهند شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *