شمار جان باختگان سیلاب در بغلان از مرز ۲۳۰ تن عبور کرد

سهیل شاهین، رییس دفتر سیاسی ا.ا.ا در قطر می‌گوید که در پی جاری شدن سیلاب‌های اخیر در ۱۰ ولسوالی بغلان، دست‌کم ۲۳۴ تن جان باخته‌اند و حدود ۲۴۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

شاهین شنبه‌شب، ۲۲ ثور، در بیانیه‌ای نوشته‌است که این سیلاب‌ها همچنان پنج هزار و ۹۹۶ خانه را در این ولایت تخریب کرده است.

کابل‌۲۴: به گفته وی، سه هزار و ۹۹۵ خانه به‌گونه کلی و دو هزار و یک خانه هم قسماٌ تخریب شده است.

آقای شاهین افزوده که نُه هزار و ۱۶۰ مواشی نیز در پی جاری شدن این سیلاب‌ها تلف شده است.

شاهین تصریح کرده که سیلاب‌ها در بغلان حدود ۱۹ هزار و ۷۰ جریب زمین را هم از بین برده است.

رییس دفتر سیاسی ا.ا.ا در قطر خسارات ناشی از سیلاب‌ها در بغلان را «بزرگ» خوانده و گفته است که آسیب دیدگان نیازمند دریافت کمک‌های بشری بیشتر هستند.

پیشتر سازمان همکاری اسلامی نیز از کشورها و نهادهای بین‌المللی خواسته بود تا برای آسیب دیده‌گان ناشی از سیلاب‌های اخیر در افغانستان کمک ارسال کنند.

این در حالی است که پیش از این نهادهای بین‌المللی شمار قربانیان سیلاب‌های روز گذشته (جمعه، ۲۱ ثور) در بغلان را بیش از ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *