حوثی‌های یمن موشک کروز ضدکشتی به ناوشکن امریکا شلیک کردند

حوثی‌های یمن روز یکشنبه ۱۴ جنوری، یک فروند موشک کروز ضدکشتی به یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ شلیک کردند.

فرماندهی ستاد مرکزی امریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که حوثی‌ها ناوشکن «یو اس اس لابون»، را در آب‌های جنوبی دریای سرخ هدف گرفته‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس به نقل از مقامات امریکایی، یک جت جنگنده امریکایی این موشک را رهگیری و منهدم کرده است.

این حمله که مقامات امریکایی آن را تایید کردند، اولین حمله حوثی‌ها پس از آغاز حملات مشترک امریکا و بریتانیا به مواضع آنهاست که روز جمعه شروع شد.

حوثی‌های تحت حمایت ایران می‌گویند به تلافی حمله اسرائیل به فلسطینی‌های غزه، هر کشتی مرتبط با اسرائیل را در دریای سرخ هدف خواهند گرفت.

نظر رئیس سابق سرویس مخفی بریتانیا در باره میزان حرف‌شنوی حزب‌الله، حماس و حوثی‌ها از ایران
امریکا و متحدانش می‌گویند حوثی‌ها به تنهایی و بدون تسلیحات و اطلاعاتی که ایران در اختیار آنها قرار می‌دهد، قادر به انجام حملات و تهدید خطوط کشتیرانی و کشتی‌های تجاری نیستند، اتهامی که تهران آن را رد می‌کند.

حوثی‌های یمن آبهای مجاور تنگه باب‌المندب را در تیررس خود دارند، تنگه‌ای که کریدوری مهم و استراتژیک برای ترانزیت محموله‌های انرژی و سایر محصولات تجاری به آسیا و خاورمیانه از طریق کانال سوئز از اروپا و بالعکس است.

حوثی‌های یمن تا لحظه تنطیم این خبر واکنشی به اظهارات مقامات امریکایی نشان نداده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *